25 червня 2020, 15:37

Запровадження е-резидентства в Україні: Уряд ухвалив постанову

Прес-служба Мінцифри

Сьогодні Уряд ухвалив постанову, яка дає зелене світло проєкту е-резидентства. З 1 липня розпочинається експеримент із реалізації та запровадження е-резиденства. Також затверджений відповідний Порядок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як оформити електронний підпис?".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

"Е-резидентство – проєкт Міністерства цифрової трансформації. Він призваний зробити Україну більш привабливою країною для іноземців. Це – особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт створюється насамперед для представників креативної індустрії – ІТ, маркетинг, реклама, геймінг.

Так, завдяки е-резидентству іноземці отримуватимуть онлайн:

- український кваліфікований електронний підпис;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку;

- спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

Згідно постанови, Міністерство цифрової трансформації:

- протягом двох місяців має подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо прийняття актів, необхідних для запровадження експерименту та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають з цієї постанови;

- протягом трьох місяців – визначити перелік держав для запровадження експерименту та забезпечити створення та функціонування системи "Е–резидент", що стане частиною порталу Дія.

Зокрема, у Мінцифрі передбачають, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

Нагадаємо, у Мінцифри запустили Національну онлайн-школу для підприємців.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати