15 серпня 2020, 11:12

Законопроект про надання Укрпоштою фінпослуг суперечить Бюджетному кодексу, - НАЗК

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції провело антикорупційну експертизу законопроекту №2788-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку" та визначило положення, що містить корупційні ризики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК виявило корупційні ризики у проекті закону про захист прав боржників".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Так, проект закону всупереч вимогам Бюджетного кодексу України наділяє Укрпошту функціями Державної казначейської служби України та надає компанії можливість обслуговувати рахунки органів виконавчої влади, які є розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів. Проте Бюджетний кодекс встановлює, що створення позабюджетних фондів органами державної влади, місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не допускається.

"Тому наявність у Укрпошти функцій казначейства за відсутності статусу державного банку може призвести до неконтрольованого, нецільового використання бюджетних коштів та, як наслідок, вчинення фінансових правопорушень і виникнення корупційних схем", - зазначають у НАЗК.

Висновок та рекомендації антикорупційної експертизи законопроекту НАЗК направило Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради України для опрацювання перед другим читанням

Нагадаємо, НАЗК роз’яснило, хто з військових має подавати декларацію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати