Так в першому читанні за скороченою процедурою парламент прийняв проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист (№2063).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як мотивують автори законопроєкту в пояснювальній записці, на практиці виникає проблема доступу захисника до осіб, що реалізують право на захист в кримінальному провадженні в вихідні, святкові, неробочі дні, що має негативний вплив на хід кримінального провадження, оскільки певні процедури необґрунтовано затягуються, що може мати певний корупційний прояв. Таким чином, доступ захисника до підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, інших осіб в кримінальному провадженні за їх місцем перебування - невід’ємний елемент реалізації конституційно гарантованого права на захист, де аргументація щодо неможливості такого доступу через фактору «не робочі, вихідні, святкові дні» є необґрунтованою та такою, що сприяє затягуванню встановлення істини в кримінальному провадженні, на стадії відбування покарання унеможливлює невідкладне реагування на зміну фактичних обставин через неможливість доступу засудженого до захисника.
Законопроєкт удосконалює механізм реалізації права на захист шляхом можливості прямого доступу підозрюваного, обвинуваченого, засудженого до захисника в робочі, вихідні, святкові, не робочі дні. А також пропонується розширити положення щодо прав засуджених: «Засудженому гарантується право на правову допомогу, конфіденційні юридичні консультації з адвокатом, захисником, законним представником, іншими фахівцями у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи».
Читайте також: Замість скасування військового збору – диференціація ставки: альтернативний законопроект