10 серпня 2020, 11:20

Захист прав потерпілих у кримінальному провадженні

Прес-служба Мін'юсту

Пограбування, побиття, зґвалтування, вбивство, завдання матеріальної та моральної шкоди – від неочікуваної зустрічі з криміналом не застрахований ніхто. Відновити справедливість та покарати винного мають правоохоронні органи та суд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Аліменти на утримання дитини: Мін'юст нагадав основні моменти".

Які права мають потерпілі у кримінальному провадженні, та як їх захистити нагадав Мін'юст у Facebook.

Як зазначається, з моменту подання заяви про вчинення кримінального правопорушення або заяви про залучення до провадження як потерпілого особа наділяється певним обсягом прав та обов’язків. Більше того їй вручається пам’ятка про процесуальні права та обов’язки.

Так, протягом кримінального провадження потерпілий зокрема має право:

  • подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду; 
  • заявляти відводи та клопотання; 
  • за наявності відповідних підстав – на забезпечення безпеки щодо себе, близьких родичів чи членів своєї сім’ї, майна та житла; 
  • оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України; 
  • на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом (стаття 56 КПК України).

Крім того, під час досудового розслідування потерпілий має право на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим, а також  брати участь у слідчих (розшукових) та інших процесуальних діях, під час проведення яких ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, що заносяться до протоколу, а також знайомитися з протоколами слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, виконаних за його участі.

Зокрема, на всіх стадіях кримінального провадження потерпілий має право примиритися з підозрюваним, обвинуваченим і укласти угоду про примирення.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, органи ДВС отримали можливість використовувати е-форму виконавчого документу.

Пограбування, побиття, зґвалтування, вбивство, завдання матеріальної та моральної шкоди – від неочікуваної зустрічі з криміналом не застрахований ніхто. Відновити справедливість та покарати винного мають правоохоронні органи </article><div class=
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати