28 вересня 2021, 16:14

За змову на торгах «Білтім» сплатить 12,1 млн грн штрафу: суд підтримав позицію АМКУ

Пресслужба АМКУ

27 вересня Північний апеляційний господарський суд не задовольнив апеляційну скаргу ТОВ «Білтім»  на рішення господарського суду першої інстанції у справі щодо змови двох компаній  під час публічних закупівель. Суд постановив залишити без задоволення позов ТОВ «Білтім» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету щодо вчинення товариством антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів торгів


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що змінилося в закупівельному законодавстві"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Нагадаємо, влітку 2020 року Комітет встановив, що у ході публічних закупівель за лотом «Великовантажні мототранспортні засоби (Агрегат кислотної обробки свердловин з колісною формулою 6 х 6)», проведених публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» у системі «ProZorro», компанії-учасники: ТОВ «Білтім» і ТОВ «ПВК КБ «Пожспецмаш», узгодили між собою умови участі у торгах. Таким чином конкуренцію між ними було усунуто, а результати торгів спотворено. 

Загальна сума закупівлі мала скласти 79,3 млн гривень.  

Проаналізувавши зібрані докази, Комітет довів причетність компаній до змови на торгах. На порушників було накладено штраф. Зокрема на«Білтім» - у сумі 12 132 700 грн.

Товариство оскаржило це рішення АМКУ у суді першої та другої інстанції. Однак господарський та апеляційний суди стали на бік Комітету. 

Нагадаємо, окрім покарання у вигляді штрафу, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», обидві компанії позбавляються права участі в публічних закупівлях на 3 роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати