26 лютого 2024, 15:07

З початку повномасштабної війни українці понад 9 млн разів звернулися з питань психічного здоровʼя до лікарів

Пресслужба МОЗ України

За останні пів року 42% українців відчували необхідність у психологічній допомозі – результати другої хвилі соціологічного дослідження, проведеного Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОЗ запроваджує підготовку протезистів-ортезистів".

Лише 6% опитаних звертались до спеціаліста, 31% – не звертались, але думають над цим. 29% тих, хто не звертався по психологічну допомогою, пояснюють це своєю впевненістю у тому, що вони можуть впоратися самостійно, а 29% не вважають, що їх проблеми є достатніми для такого звернення.

Водночас, за даними Національної служби здоровʼя, з початку повномасштабної війни в ЕСОЗ було внесено дані про 9 233 254 взаємодії з лікарями стосовно охорони психічного здоровʼя (надання психологічних і психіатричних послуг). З них 4 359 704 взаємодії відбулися у 2023 році.

Для наближення послуги з психологічної допомоги до пацієнта триває масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP (програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я). Нині сертифікати про його проходження отримали понад 70 тисяч слухачів, з них близько 17 тисяч – лікарі "первинки" (сімейні лікарі, педіатри, терапевти). Також нині пацієнти мають змогу безоплатно отримати послуги з ментального здоровʼя в майже 1000 медзакладах первинної ланки меддопомоги. Такою можливістю у 2023 році скористалося понад 200 тисяч українців.

"Наступний етап – налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази. Триває процес розбудови системи надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоровʼя. Йдеться про понад 250 реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях по всій країні та 6 спеціалізованих закладів національного рівня", – йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати