Протягом січня-липня 2023 року до Вищої ради правосуддя надійшло 91 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це повідомила пресслужба ВРП.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ВРП визначилася зі складом дисциплінарних палат: що відомо".
Так, з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП з початку цього року розглянула 137 повідомлень суддів. За результатами розгляду 61 повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 59 рішень про вжиття заходів реагування:
- звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
- внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо.
Розглянувши 76 повідомлень суддів, Рада ухвалила 36 рішень про затвердження 63 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.
У ВРП нагадали, що ст. 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в діяльність судових органів. Відповідно до ст. 131 Конституції України, ст. 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Рада вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.
Зокрема, ВРП вносить до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя.