18 грудня 2019, 12:24

З 18 грудня зростають адмінштрафи за відсутність ліцензій на алкоголь та тютюн

Прес-служба ДФС України

З 18 грудня 2019 р. набуває чинності Закон України від 02.10.2019 р. №139-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як розрахувати термін користування або перебування у володінні об'єктів декларування?".

Про це повідомляє прес-служба ДФС України.

Цим документом змінюються порядок та підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, наданням фінансових послуг, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками чи без таких.

Так, з 18 грудня за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним, плодовим та роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії замість ст. 156 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) буде застосовуватись ч. 1 ст. 164 (накладення штрафу від 1000 до 2000 НМДГ (від 17 000 до 34 000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої).

До того ж суд може не застосовувати конфіскацію товару та виторгу, отриманого від його реалізації (на сьогодні за ст. 156 КУпАП така конфіскація є обов’язковою). 

Наразі, відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, правопорушники притягуються за здійснення господарської діяльності:

  • без ліцензії або інших дозвільних документів,
  • с порушенням ліцензійних умов.

З 18 грудня, відповідно до ч.1 ст. 164 КУпАП (в новій редакції), за діяльність з порушенням ліцензійних умов відповідальності не буде. Водночас буде вважатися порушенням діяльність в період припинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкту господарювання в цей період.

Доповнення ст. 164 присвячені також, порушенням ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, що тягнуть за собою накладення штрафу від 250 до 500 НМДГ (від 4250 до 8500 грн).

Читайте також: "Фізособи зможуть підписувати документи у банку стилусом".

Крім цього, за невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов штраф складатиме від 500 до 1500 НМДГ (від 8500 до 25 500 грн). Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за ст. 164 КУпАП, як і зараз, будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.

З 18 грудня, відповідно до ст. 166 8, будуть застосовуватися штрафні санкції не тільки за порушення порядку зайняття діяльністю з надання фінансових послуг без набуття статусу фінансової установи чи без ліцензії, але й за порушення порядку надання фінансових послуг юридичними особами, які мають право надавати окремі фінансові послуги без статусу  фінансових установ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати