04 липня 2023, 16:08

З 1 липня використовується новий формат реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції: що відомо

Нотаріальна палата України

1 липня 2023 року набрав чинності пункт 3 Наказу Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року № 148 "Про затвердження Порядку заповнення реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення", яким визнано такими, що втратили чинність рід наказів Міністерства фінансів України. Про це повідомили в НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ФДМУ залучив понад 250 млн гривень на приватизаційних аукціонах червня".

Як зазначається, фактично 30 червня закінчився певний перехідних період, який надавав можливість заповнювати "Призначення платежу" платіжної інструкції за старими правилами.

Так, з 01 липня 2023 року платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску повинні використовувати виключно структурований формат реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022.

Порядком № 148 кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками в реквізиті "Призначення платежу" платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки ("Код виду сплати", "Додаткова інформація запису") та до 1 поля – для платників на єдиний рахунок ("Додаткова інформація запису").

У НПУ вказали, що з 1 липня 2023 року в реквізиті "Призначення платежу" потрібно зазначати: 101 ЄСВ за I квартал 2023 року.

Відповідно до п. 4 Розділу II Порядку № 148, у разі коли платником при сплаті податків, зборів, платежів та єдиного внеску, що адмініструються ДПС, на бюджетні/небюджетні рахунки в реквізиті "Призначення платежу" платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку № 148, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання/єдиний внесок за кодом виду сплати 101.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати