30 листопада 2022, 10:02

З 1 грудня розпочнеться оформлення документів для учасників бойових дій

Пресслужба Міноборони

Міністерство оборони України завершило офіційну реєстрацію нормативно-правових актів, якими регламентується процес оформлення документів, які підтверджують статус учасника бойових дій під час відсічі повномасштабної агресії росії. 

Читайте також: "Ірина Мудра: Міжнародний компенсаційний механізм – це гарантія справедливості на майбутнє"

Про це повідомляє пресслужба Міноборони. 

"За 9 місяців активної фази війни у нас нараховуються сотні тисяч учасників бойових дій. Обробка такого масиву документів потребуватиме певного часу. Ми будемо робити усе можливе, щоб цей час був максимально коротким. Але прошу всіх бути готовими і ставитись з розумінням, що доведеться якийсь період чекати. 
Третє. Міністерством оборони розроблено алгоритм отримання статусу УБД. Він оприлюднений на офіційних ресурсах Міноборони. Наразі він також доводиться до виконання у військах.", - повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у системі Міноборони, яка включає ЗСУ, ГУР МО та ДССТ, буде утворено 18 комісій. Ці комісії вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня. Після цього стартує робота з документами. 

Отримати статус УБД можна трьома способами: 

  • за зверненням командира частини, який централізовано подає документи на підлеглих військовослужбовців;
  • за особистим зверненням військовослужбовця, який самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;
  • за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. 

У разі виникнення запитань, громадяни можуть звернутися на «гарячу лінію» Міноборони.

Олексій Резніков зауважив, що процес надання статусу УБД буде контролюватися, щоб не допустити появи фейкових ветеранів, які героїчно «обороняли котли» у глибокому тилу. 

"З досвіду ми усі розуміємо – напочатку можуть бути якісь нюанси через велику кількість звернень. Прошу набратись терпіння. Ми усе швидко подолаємо", - резюмував Міністр.

Алгоритм надання статусу учасника бойових дій за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати