24 лютого 2020, 17:41

Юристи безоплатно допоможуть українцям реструктуризувати валютні кредити

В Україні стартував масштабний соціальний проект «Надання консультацій громадянам вразливих груп населення із питань відновлення платоспроможності», що реалізує Асоціація правників України за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відтепер фізичні особи, які мають заборгованість за валютними кредитами, отриманимиу банках до 7 червня 2014 року, можуть звернутися за безоплатними юридичними консультаціями до провідних фахівців і ефективно та «безболісно» реструктуризувати борги.

Як зазначав керівник проекту, один з розробників Кодексу України з процедур банкрутства, старший партнер Ario Law Firm Юліан Хорунжий, цільова аудиторія, на яку розрахована програма – це у першу чергу українці, які до 2008 року отримали валютні кредити, передавши в іпотеку власне житло, але стали жертвами фінансових криз 2008 та 2014 років.

Консультантами проекту серед десятків бажаючих були обрані шість правників, які мають великий досвід у сфері вирішення неплатоспроможності.

Під час консультацій провідні експерти-правники допоможуть українцям щодо аналізу боргових зобов’язань (кредитних договорів та договорів забезпечення); визначення можливостей застосування реструктуризації валютних кредитів, що передбачені Кодексом з процедур банкрутства; розрахунку сум та термінів погашення боргів; аналізу альтернативних шляхів погашення заборгованості.

Консультації проводяться телефоном та електронною поштою для громадян з усієї території України.

Бажаючі скористатися можливістю отримати допомогу у відновленні платоспроможності, можуть звертатися за телефоном 0 800 33 94 64, або заповнити заявку, натиснувши на посилання.

Окрім цього, організатори проекту розробили спеціальний калькулятор для розрахунку реструктуризації боргу. Калькулятор допоможе визначити суму щомісячних платежів, що надасть розуміння щодо спроможності погасити кредит за новими правилами, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.

«Вперше в історії України з’явився інститут відновлення платоспроможності фізичних осіб-боржників. І усього, чого ми прагнемо – це реалізувати компромісні варіанти розв’язання проблеми, що багато років є важким тягарем для українського фінансового ринку, продемонструвати усім учасникам процесу, що відтепер є прозорі та зрозумілі правила для усіх сторін і ці правила ніяким чином не націлені на позбавлення громадян їх єдиного іпотечного житла. Окрім того, цей проект є важливим для нас і у розрізі аналізу практичних сторін Кодексу з процедур банкрутства. У разі, якщо ми побачимо якісь «пробіли», то із залученням провідних фахівців сфери банкрутства будемо працювати над удосконаленням норм та усуненням  недоліків», - сказав керівник проекту Юліан Хорунжий.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати