Юридична компанія "АМБЕР" захистила інтереси свого клієнта у спорі з Головним управлінням ДПС у Київській області про скасування рішення щодо відповідності платника податку на додану вартість критеріям ризиковості.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЮК «АМБЕР» провела благодійну акцію".
Верховний Суд в своїй постанові від 05 січня 2021 року, прийнятій у справі №640/10988/20, повністю підтримав позицію юридичної компанії "АМБЕР", а саме, що рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості, прийняте на підставі Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, на відміну від рішення, прийнятого на підставі Порядку з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117, створює для платника податку на додану вартість правові наслідки, а тому може бути оскаржене в судовому порядку.
Крім цього, Верховний Суд погодився з доводами юридичної компанії "АМБЕР", що рішення про відповідність клієнта критеріям ризиковості не містило мотивів та обґрунтувань його прийняття, у зв'язку з цим, суд дійшов висновку, що контролюючий орган не мав жодних правових підстав для віднесення підприємства до переліку ризикових платників податку на додану вартість.