07 грудня 2023, 15:17

Яких збитків завдала росія клімату за 18 місяців війни в Україні?

Пресслужба Міндовкілля

Міндовкілля спільно з Ініціативою з обліку викидів парникових газів від війни та ГО Екодія на полях СОР28 представили дані 3-го проміжного дослідження кліматичних збитків, спричинених російською війною в Україні. Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»".

За словами заступниці Міністра Вікторії Киреєвої, загальні кліматичні збитки, які спричинила та має компенсувати росія, оцінюються в понад $11 млрд. Загальний обсяг викидів після 18 місяців війни оцінюється в 150 мільйонів тонн CO2e, що перевищує річний обсяг викидів такої країни, як Бельгія.

"росія має відшкодувати Україні цю суму як репарацію за викиди, спричинені війною", – зазначила пані Киреєва.

Як зазначається, ні в міжнародній кліматичній політиці, ні в міжнародному гуманітарному праві немає чіткого способу зобов’язати її до цього.

"Це не означає, що росію неможливо притягти до відповідальності. Україна разом із міжнародними союзниками формує Міжнародний компенсаційний механізм, щоб фінансувати відновлення. Ми переконані, що збитки, завдані клімату, мають бути частиною цього механізму та реєстру завданої шкоди, який розробляють під егідою Ради Європи", – вказав автор дослідження Леннард де Клерк.

Так, автори дослідження оцінюють викиди від бойових дій у 37 млн тонн СО2е. Ще 22,2 млн тонн спричинені пожежами – їхня кількість зросла у 36 разів протягом першого року повномасштабної війни в порівнянні з 12-ма місяцями до вторгнення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати