14 березня 2024, 16:14

Які послуги служби зайнятості можна отримати онлайн?

Державний центр зайнятості

Українці та українки можуть скористатися комплексом послуг Державної служби зайнятості онлайн, витративши всього від 5 до 20 хвилин свого часу. Про це повідомила служба.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі".

1. Отримання статусу безробітного. Форма подання такої заяви може бути як стандартною, так і спрощеною. Стандартна підійде всім громадянам України, які мають скани базових документів (паспорт, ідентифікаційний код, документ про отриману освіту, трудову книжку, військовий квиток) та електронний підпис. Спрощеною ж можуть скористатися ВПО та особи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або територіях, де ведуться/велися бойові дії та які не мають усіх необхідних документів для отримання статусу безробітного.

2. Скасування статусу безробітного. Припинити реєстрацію можна також через  персональний кабінет на порталі Державної служби зайнятості або звернувшись особисто до центру зайнятості. Після подання заяви реєстрація в службі зайнятості припиняється.

3. Грант на власну справу, який дає можливість отримати від 50 до 250 тис. грн на втілення своєї підприємницької мрії.

4. Грант для ветеранів та їх подружжя. Ця послуга передбачає надання грантів до 1 млн грн.

Особи певних категорій можуть отримати ваучер на навчання. Це документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим Міністерством економіки України переліком зі 124 професій і спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні розмір становить 30 280 грн. Заявку на отримання ваучера можна подати онлайн. Опрацювання заявки становить до 3 робочих днів.

Учасники бойових дій та громадяни з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, мають змогу безоплатно навчатися у закладах освіти системи служби зайнятості за 95 ліцензованими професіями та 400 освітніми програмами. Після закінчення навчання слухачі отримують офіційний документ, що засвідчує отримання нової кваліфікації. Подати заяву можна онлайн упродовж 5 робочих днів із дати звернення вона буде опрацьована.

Онлайн-послуги є і для роботодавців:

1. Компенсація за працевлаштування ВПО, яка діє на період воєнного стану. лід зазначити, що з 1 січня цього року зріс розмір компенсацій за програмою працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану, зараз він становить 7100 грн на місяць, а з квітня 2024 року компенсація становитиме 8000 грн на місяць. Збільшено і тривалість виплати такої допомоги – з двох до трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з інвалідністю роботодавець отримуватиме компенсацію протягом пів року.

2. Компенсація за облаштування робочого місця людини з інвалідністю, максимальний розмір якої становить 106,5 тис. грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати