Збільшення локалізації виробництва оборонної продукції стане рушієм зростання української економіки. Цього можливо досягти у короткий термін. Таку думку висловила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором, повідомила пресслужба Мінекономіки.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні презентують тестову версію Геоінформаційної системи регіонального розвитку".
Участь у зустрічі взяли заступники Міністра економіки України Олексій Соболев, Ігор Безкаравайний та Ігор Фоменко, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, представник МЗС, від делегації США – представники Інституту миру США.
"Україна має декілька важливих задач для стимулювання розвитку економіки. По-перше, покриття дефіциту бюджету, по-друге, залучення інвестицій в український бізнес. Цього балансу можна досягти за рахунок локалізації усього виробництва в Україні. Водночас Уряд сфокусований на локалізації виробництва оборонної промисловості. Нещодавно ми вже розпочали виробництво важких машин для розмінування і продовжимо виробляти все, чого потребує наша армія. Для підсилення процесу локалізації Уряд впроваджує національну програму "Зроблено в Україні", яка направлена на підтримку українського виробника", – зазначила Юлія Свириденко.
Як зазначається, Уряд докладає зусиль для стимулювання інвестицій у приватний сектор, зокрема, через програми страхування, які Україна запроваджує разом із міжнародними партнерами – ЄБРР, ЄІБ, IFC, експортно-кредитними агентствами різних країн. Збільшуючи об’єми локального виробництва Уряд орієнтується не лише на внутрішнє споживання, але і на диверсифікацію експорту, тож пряме фінансування та гарантії підтримки експорту забезпечать Україні економічний розвиток у короткий строк.