12 червня 2021, 11:23

Які найчастіші порушення у сфері захисту лісу фіксує Держекоінспекція

Пресслужба Держекоінспекції

Вирубка лісу – не єдине порушення, через яке лісовий фонд України зазнає втрат. Про найчастіші порушення, які здійснюються в лісах, розповів Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запустили ЕкоСистему — єдину онлайн-платформу у сфері захисту довкілля"

За його словами, серед найчастіших порушень у лісах, які завдають значних збитків довкіллю, такі:

  • пошкодження дерев до ступеня припинення росту;
  • захаращення лісу порубковими рештками;
  • знищення здорових дерев замість сухостійних внаслідок некваліфікованості кадрів;
  • засмічення територій лісів.

Він зазначив, що лише одиничні підприємства сплачують збитки за вказані порушення добровільно. Більшу частину коштів Держекоінспекції потрібно стягувати у судовому порядку, сплачуючи судовий збір, на який виділеного фінансування недостатньо.

«Для протидії вирубкам лісу мало затвердити високі штрафи. Необхідно забезпечувати невідворотну відповідальність порушника та відшкодування ним тих втрат, які було завдано довкіллю. Тож перш за все важливо ухвалити законопроєкт №3091 «Про державний екологічний контроль». Документ передбачає скасування судового збору у справах про стягнення збитків, що дозволить ДЕІ йти до останньої інстанції, аби змусити порушників відповідати перед законом», - додав Андрій Мальований.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати