19 жовтня 2020, 16:44

Як зробити з житлової будівлі офіс: пояснює Департамент містобудування КМДА

Прес-служба КМДА

Зміна функціонального призначення будівлі чи приміщення для розміщення офісу передбачає отримання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Навіщо потрібна експертиза проєкту реконструкції, - Тацій"

Таке роз’яснення дав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Кожна будівля, споруда чи приміщення мають своє функціональне призначення, яке визначає, для чого ці об’єкти будуть використовуватись. 
Різні види будівель передбачають не лише конкретні види діяльності, які в них можуть проводитись, а і особливі вимоги до їх проектування та будівництва. Саме тому зміна функціонального призначення будівлі передбачає обов’язкове отримання містобудівних умов та обмежень», - пояснив Юрій Тацій.

Однак порядок отримання містобудів різний в залежності від початкових умов. 

Очільник відомства зазначив, що офісні приміщення та будівлі належать до об’єктів громадського призначення, а необхідність отримувати МУО на реконструкцію – залежить від конкретного випадку:

  • Якщо житловий будинок необхідно перетворити на офіс – одержання містобудів обов’язкове. Така ж сама ситуація, якщо під офіс планується переробити нежитлове приміщення.
  • Зміна офісного приміщення, наприклад, на магазин не потребує отримання містобудівних умов та обмежень, адже обидва об’єкти мають однакове функціональне призначення. Однак якщо забудовник планує створювати вхідну групу, то йому потрібне погодження у Департаменті містобудування і архітектури КМДА у вигляді отримання МУО.
  • При перетворенні на офіс квартири у заявці на МУО можна не вказувати кадастровий номер ділянки, якщо він відсутній.

Нагадаємо, на сайті містобудівного кадастру Києва можна отримати витяг у режимі онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати