13 травня 2020, 14:45

Як захистити свої дані в інтернеті, - поради від Мінцифри

Прес-служба Мінцифри

Українці все частіше користуються інтернетом - це зручно та швидко, але водночас не слід забувати про особисту безпеку в інтернеті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Мінцифри створюють віртуальну економічну зону Diia City".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Так, Мінцифри надало 5 основних порад, як себе убезпечити:

  1. Не надавайте своїх даних. Нікому. В інтернеті чимало заманливих пропозицій: "Саме ваш номер може виграти приз". Або вам телефонували чи надсилали смс-повідомлення з подібним змістом. Не ведіться, у більшості — це шахраї. Вони попросять у вас пароль від банківської картки, номер телефону або ще щось. Найкращим варіантом буде припинити розмову, навіть якщо пропозиція буде дуже заманлива. 
  2. Перевіряйте інформацію. Не поширюйте новини із занадто гучними заголовками. Можливо, це фейк. Перевірте: спитайте в знайомих, які розбираються в темі, або перегляньте новинну стрічку інших сайтів. Також не менш важливо перевіряти інформацію, якщо вас просять пожертвувати гроші на якусь операцію чи зробити репост посту із новиною подібного змісту. Пам’ятайте, шахраї часто видають себе за благодійників.
  3. Захищайте паролі. Щодня користуєтесь Facebook або сплачуєте в інтернеті? Благаємо, тільки не кажіть, що використовуєте один пароль усюди. Міняйте паролі з певною частотою, радимо використовувати для цього спеціальні менеджери паролів (приміром, 1password, LastPass або KeePass). Зберігайте паролі в надійному місці, а краще — запам‘ятовуйте.
  4. Використовуйте двохфакторну автентифікацію. Google, Facebook, Instagram постійно пропонує налаштувати подвійне підтвердження входу? Погоджуйтеся! Це не страшно: окрім паролю, вам зателефонують або надішлють код, так ваші дані в соцмережах будуть ще більш убезпечені. До речі, завершуйте сеанс одразу після виходу із соцмережі. 
  5. Користуйтеся офіційними програмами. Перевіряйте програми, які завантажуєте — радимо з офіційних джерел. Офіційні програми проходять перевірку на наявність фішингу — несанкціонованого збору та передачі даних. Тож, користуючись саме офіційним програмним забезпеченням, ви будете певні, що не заразите комп’ютер чи смартфон якимось вірусом. Також радимо використовувати лише перевірені мережі інтернет-з’єднання. 

У Мінцифри додали, що найбільш вразливі до небезпеки в інтернеті діти. Як уберегти їх від небезпеки у мережі, можна переглянути у серіалі на платформі Дія.Цифрова освіта. 

Нагадаємо, Нацполіція розпочала провадження за фактом витоку персональних даних.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати