30 серпня 2022, 16:48

Як українці можуть отримати медичну допомогу за кордоном

Пресслужба МОЗ

За даними ООН, від початку повномасштабної війни близько 6,7 млн українців стали біженцями у країни Європи. Найбільше наших співвітчизників виїхало у Польщу, Словаччину, Румунію, Німеччину, Чехію. Усі вони потребують захисту та підтримки.Для полегшення доступу українців до медичної допомоги низка європейських країн розробила спеціальні заходи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні субсидії можуть отримати і безробітні"

Зокрема, Польща надала українцям доступ до своєї медичної системи на рівні з громадянами країни. Тобто українці мають доступ до всіх медичних послуг в тому ж обсязі, що і поляки. Для цього українцям не обов‘язково влаштовуватись на роботу та отримувати державну страховку.  

Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть отримати безоплатно необхідне медичне обслуговування в обсязі, який визначається страховою VSZP. Це не тільки невідкладна допомога, консультації з лікарем загальної практики, включаючи профілактичні заходи та вакцинацію, і медична допомога, яку рекомендує лікар під час огляду. Докладний перелік доступних безоплатних послуг залежить від статусу особи, яка на них претендує. 

Оформивши тимчасовий захист та державне медичне страхування у Німеччині, українці отримують доступ до таких самих медичних послуг, що й громадяни країни. Поки українець не оформив медичну страховку, ним опікується центр прибуття місцевої влади (муніципалітету), який гарантує доступ до базових медичних послуг. Крім того, у Берліні діють понад 500 лікарських практик, які пропонують безоплатну медичну та психологічну допомогу українським біженцям. Інформацію про них можна знайти за посиланням.

У Молдові деякі приватні заклади та лікарі-добровольці готові надати безоплатну допомогу українцям. Їхні контакти можна знайти на офіційному сайті допомоги українцям у Молдові, у рубриках «Корисні посилання» (розділ «Охорона здоров’я») та «Приватні оголошення» (розділ «Лікарі»), а також в Google-документі — контактний список лікарів-волонтерів. У списку є спеціалісти всіх сфер — від сімейних лікарів і педіатрів до стоматологів, фахівців онкологічних центрів, лабораторій.

Якщо українцю потрібно викликати «швидку», він може звернутися за єдиним номером служби екстреної допомоги, який діє на території всього Європейського Союзу — 112. Також у певних країнах можуть працювати інші номери, наприклад:

  • 999 — номер швидкої медичної допомоги, дзвінки за яким приймає медичний диспетчер у Польщі,
  • 155 — номер виклику невідкладної допомоги в Чехії та Словаччині,
  • 903 — номер виклику екстреної допомоги в Молдові.

Важливо, що в низці країн екстрену допомогу можна викликати лише в разі серйозної загрози життю, зокрема, через такі стани:

  • розлади свідомості, втрата свідомості;
  • зупинка дихання, ускладнення дихання тощо;
  • інсульт або інфаркт;
  • отруєння;
  • аварія, серйозне травмування, сильна кровотеча;
  • опіки, обмороження, перегрів та переохолодження;
  • пологи тощо.

«Швидка» не приїде, якщо причиною виклику буде лише висока температура.

Більше вичерпної інформації про те, як і де українцям, які перебувають за кордоном, отримати безоплатну медичну допомогу, можна переглянути за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати