27 лютого 2023, 11:10

Як скасувати судовий наказ: роз'яснення суду

Пресслужба Зарічного районного суду м. Суми

Судовий наказ – це особлива форма судового рішення, про стягнення з боржника грошової суми або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. Судовий наказ одночасно є виконавчим документом. Судовий наказ про стягнення аліментів скасуванню не підлягає, повідомила пресслужба Зарічного районного суду м. Суми.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС опублікував зведений огляд практики ЄСПЛ за 2022 рік".

"Зверніть увагу, що у вас є 15 днів з дня отримання копії судового наказу, тому слід поспішати із подачею заяви про скасування судового наказу, щоб не пропустити строк. Акцентуємо: заява про скасування судового наказу подається до суду, який його видав"– ідеться в повідомленні.

У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду. А тому перед написанням заяви про скасування судового наказу доцільно ознайомитись зі зразком, який ви можете знайти на сайті суду в розділі Громадянам підрозділі Зразки заяв за посиланням.

Варто зазначити, що за подання заяви про скасування судового наказу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 134,20 грн на рахунок того суду який його видав. Також треба не забути приєднати квитанцію про сплату судового збору до самої заяви.

Якщо ви дізналися про судовий наказ уже на стадії його виконання або з інших джерел, але особисто з якихось причин його не отримали раніше, то необхідно звернутися до суду із заявою про видачу копії цього судового рішення. Після того, як ознайомитесь із ним, можете звернутись до суду із заявою про скасування судового наказу та ще із заявою про поновлення пропущеного строку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати