14 грудня 2022, 18:05

Як сформувати COVID-сертифікат про отримання другого бустеру в "Дії": пояснення МОЗ

Пресслужба МОЗ України

Міністерство охорони здоровʼя України нагадало, що пацієнти, які отримали щеплення проти коронавірусної хвороби, можуть отримати відповідний COVID-сертифікат на порталі чи в застосунку "Дія". Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: розʼяснення МОЗ".

У міністерстві повідомили, що сьогодні українці згенерували понад 11,8 млн "зелених" сертифікатів. До того ж виданий в Україні COVID-сертифікат визнають і за кордоном, щонайменше в 79 країнах. Така можливість доступна, зокрема, й у разі отримання другої бустерної дози щеплення.

Щоб отримати такий сертифікат, необхідно сформувати відповідний запит на порталі чи в застосунку "Дія". Це можна зробити одразу після того, як медичний працівник внесе дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров'я.

Для цього необхідно:

  • авторизуватися в застосунку;
  • натиснути "Послуги" та вибрати пункт "COVID-сертифікати" "Отримати сертифікат";
  • позначити згоду на передачу даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у "Дію".

Термін дії такого документа становитиме 270 днів, а термін відображення в застосунку "Дія" – 545 днів із моменту проведення щеплення.

"Виданий в Україні сертифікат повністю відповідає оновленим технічним вимогам щодо COVID-сертифікатів, що були прийняті Європейською комісією цієї осені. Скористатися цифровим документом на підтвердження вакцинації можна як в межах країни, так і за кордоном – у країнах, які входять до Довірчої мережі, США, Канаді, Мексиці та багатьох інших", – йдеться в повідомленні.

У МОЗ України нагадали, що попередньо в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом від 120 до 270 днів після першої бустерної дози. Також було оновлено схеми поєднань вакцини під час введення другої бустерної дози. Відповідно COVID-сертифікат про другий бустер успішно генерується за умови дотримання будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні.

Окрім цифрового COVID-сертифіката українці, які отримали другий бустер, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію і профілактику. Як і раніше, такий документ можна отримати у сімейного лікаря чи медичного працівника, який проводив щеплення. Він міститиме дані про усі дози проведених щеплень проти коронавірусної хвороби.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати