05 березня 2021, 13:17

Як самозайнятим особам вести облік доходів і витрат?

Головне управління ДПС у м. Києві

З 01 січня 2021 року фізичні особи-підприємці не зобов’язані вести Книгу обліку доходів (Книгу обліку доходів і витрат) та реєструвати такі книги в ДПС. Водночас облік доходів та витрат залишається, тобто потрібно зберігати первинні документи та робити записи щодо доходів і витрат у зручний спосіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДПС: Змінено умови подачі заявок щодо підакцизного пального"

Починаючи з 01 січня 2021 року самозайняті особи, відповідно до обраної системи оподаткування, ведуть облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:

  • фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести облік  доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дозволяється ведення обліку доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді. Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються Міністерством фінансів України. До затвердження нової форми залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, затверджена  наказом Міндоходів від 16 вересня 2013 року № 481 (далі – Наказ № 481);
  • фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Відповідно до ПКУ дозволяється ведення обліку доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді. На сьогодні і до моменту затвердження Міністерством фінансів України нової форми залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, затверджена Наказом № 481;
  • фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку 1-2 груп та платники єдиного податку 3 групи, які не є платниками ПДВ, мають право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Дозволяється ведення обліку як у паперовому, так і в електронному вигляді.

ФОП-платники єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Дозволяється ведення обліку як у паперовому, так і в електронному вигляді.

 

 

 

 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати