09 серпня 2021, 12:18

Як проектувати прибудинкову територію?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Прибудинкова територія – один з найбільш важливих елементів житлової забудови, від продуманості якого залежить комфорт жителів. Ця ділянка повинна виконувати велику кількість функцій: місце для активного відпочинку, зелена зона, територія для тимчасового паркування авто та безпечного пересування пішоходів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Наміри забудови змінились - чи потрібен новий будпаспорт?"

Про те, як правильно проектувати прибудинкову територію, розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

Він зазначив, що проектування прибудинкових територій регулюється ДБН 2.2-5:2011 «Благоустрій територій». У розділі «Благоустрій прибудинкових територій» наведені такі основні вимоги до ділянок, які знаходяться біля житлового будинку:

  • Обов’язково необхідно передбачати такі елементи: проїзд (проїзди), пішохідні комунікації (основні, другорядні), велодоріжки, майданчики (дитячі, спортивні, відпочинку, розміщення контейнерів для збирання побутових відходів, гостьових автостоянок, майданчики для вигулу собак), озеленення території. 
  • В місцях перетину пішохідних доріг з автомобільними проїздами слід влаштовувати плавні переходи для пересування маломобільних груп населення. 
  • Проїзна та пішохідна частини повинні бути розмежовані.
  • Між вимощенням житлового будинку і проїздом необхідно передбачати прибудинкові смуги озеленення.
  • Розміщення дитячих, спортивних сміттєвих майданчиків вздовж магістральних вулиць забороняється.
  • Висота огородження прибудинкової території (за наявності) має бути не більше ніж 2,0 м на межі із сусідніми земельними ділянками та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею.

«Під час купівлі квартири обов’язково звертайте увагу на те, як спроектована прибудинкова територія: чи наявні там майданчики для дітей, зелені насадження тощо. На перший погляд може здатися, що це не основні елементи для комфортного життя. Однак, проживши кілька місяців в новій квартирі, ви зрозумієте, наскільки важливою є зелена зона чи спортмайданчик під будинком. Це значно підвищує якість життя, дозволяючи поєднувати відпочинок та інфраструктуру прямо біля дому», - підкреслив Юрій Тацій. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати