28 серпня 2020, 17:52

Як поводити себе у суді?

Судова влада України

Одеський апеляційний суд надав поради, як підготуватись до візиту в суд.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Позиція суду щодо виділу частки із земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирні будинки".

Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.

Зазначається, що коли Ви йдете до суду, слід пам’ятати, що Ви йдете до органу правосуддя та повинні з належною повагою ставитися до суду, тих, хто там працює і відвідувачів суду.

Як підготуватися до візиту в суді?

Візьміть з собою: документ, що посвідчує особу (паспорт, чи інший); кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець; нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу; документи, які стосуються справи, інші докази; законодавство; можна взяти фотоапарат, щоб зробити фотокопії з документів у справі чи дошки оголошень суду. Бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у футболці, шортах, іншому не діловому одязі. Приходять до суду вчасно і бажано заздалегідь! Якщо Ви не можете прибути до суду – повідомте про це завчасно у письмовій формі.

Про що слід пам’ятати під час перебування у приміщенні суду?

В приміщенні суду перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка. Під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна. Поводитись спокійно і стримано. Ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів. Уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).

Пам’ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

Як поводити себе під час слухання справи?

Заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання. Встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх ставити. Звертатися до судді словами "Ваша честь". Ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова "пане...", "пані...", "шановний...", "шановна..."). Не перебивати суд та учасників процесу. Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні. Не сперечатися із судом. Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника або секретаря судового засідання. Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.

Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?

Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні. Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс попередження. Штраф або адміністративний арешт: за прояв неповаги до суду.

Як ознайомитися з матеріалами чи звукозаписом процесу?

Звернутися до суду з відповідним запитом. Ознайомлення з матеріалами справи чи прослуховування фонограм судових засідань може відбуватися лише у приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.

Нагадаємо, упродовж карантину до ВАКС надійшло 35 кримінальних проваджень.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати