31 серпня 2020, 17:05

Як отримати статус біженця в Україні?

Прес-служба Мін'юсту

У зв’язку з нестабільною геополітичною ситуацією, численними збройними конфліктами на різноманітних підґрунтях та наслідками економічної кризи у світі, поступово, у транснаціональних масштабах, зростає питання надання захисту незахищеним верствам населення, які проживають у зонах невпинного ризику для життя, здоров’я та нормального соціального існування з наступною реалізацією громадянських та політичних прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Особливості реєстрації шлюбу з іноземцем".

Про це інформує прес-служба Мін'юсту у Telegram.

Оскільки Україна визнається державою призначення та транзитом для осіб, які потребують міжнародного захисту, чинним законодавством передбачається відповідний правовий механізм надання таким особам статусу біженця.

Так, відповідно до статті 1 ЗУ "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" біженцем може бути визнана особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.

Зазначається, що з метою отримання статусу біженця в Україні особі (або її законному представнику) необхідно протягом 5 робочих днів з дня легального перетину державного кордону звернутись до територіального відділу (управління) Державної міграційної служби України із заявою про визнання її біженцем. Зазначена заява має подаватись особою, яка потребує правового захисту в Україні за місцем свого тимчасового перебування.

Зокрема, у разі незнання та нерозуміння суб’єктом звернення державної мови, особа має право отримати послугу з перекладу української мови, залучивши до процесу оформлення заяви та її розгляду перекладача.

У зверненні про надання статусу біженця особою мають зазначатися дійсні підстави побоювання за своє життя у разі повернення до країни свого походження та надано відомості, які можуть підтвердити зазначений факт.

Так, до звернення про визнання біженцем надаються:

  • документи, що посвідчують особу заявника (паспорт або посвідчення встановленого зразка, що підтверджує громадянську приналежність до країни походження);
  • документи та матеріали, що свідчать про наявність обставин для отримання статусу біженця.

Окремо, заявник має надати 4 фотокартки, а у разі супроводження неповнолітніх членів своєї сім’ї - додатково по 4 світлини на кожну особу.

Якщо документи, які посвідчують заявника, відсутні або є фальшивими, то така особа має повідомити про цю обставину в заяві про визнання біженцем, а також викласти причини виникнення вказаних обставин.

Після подання заяви про визнання біженцем особі видається довідка про звернення за захистом в Україні, що є документом, який засвідчує законність її перебування на території України на період, що розпочинається з моменту звернення особи з відповідною заявою і є дійсною для реалізації прав і виконання обов’язків, передбачених законами України, до остаточного визначення статусу такої особи чи залишення нею території України.

Нагадаємо, органи ДВС упродовж 17-21 серпня стягнули 22,8 млн грн заборгованості із зарплати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати