Нерідко поняття реставрації та реконструкції плутають між собою, однак правильне їх трактування важливе для отримання погоджень на виконання цих робіт.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Чому можна отримати відмову в отриманні поштової адреси".
Різницю між реставрацією та реконструкцією пояснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.
"Перш ніж подавати документи на ці види робіт, необхідно чітко зрозуміти різницю між ними. Реконструкція - це перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів чи функціонального призначення.
Про цей вид робіт я писав і раніше, наводячи приклад реконструкції приміщення з житлового у нежитлове. Для реконструкції будівлі необхідно звернутись до ЦНАПу із заявою та пакетом документів, необхідними для отримання містобудівних умов та обмежень. Реставрація ж може проводитися тільки на об'єкті культурної спадщини. Будь-які роботи, які здійснюються на пам'ятках культури - це і є реставрація.
Українське законодавство поділяє всі культурні пам'ятки на 8 видів, серед яких і архітектурні, тобто, будівлі. Вони можуть перебувати у власності чи користуванні фізичних та юридичних осіб, які мають право здійснювати на будівлях різні види робіт, однак тільки після отримання відповідних погоджень", - написав Юрій Тацій.
За його словами, для легального проведення реставрації необхідно отримати містобудівні умови та обмеження у Департаменті містобудування та архітектури КМДА, однак перед цим важливо укласти охоронний договір.
"Що необхідно зробити, щоб проведення реставрації було законним? Спершу потрібно звернутись до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Там ви укладаєте охоронний договір - документ, який визначає, що саме є предметом охорони. Це може бути вся будівля, а може бути окремий елемент, як ліпнина чи фасад.
Читайте також: "Цього року в столиці планують замінити понад 100 км тепломереж - Кличко".
Тільки після укладення договору, ви можете звернутися до ЦНАПу з підготовленим пакетом документів для отримання МУО на реставрацію.
Якщо у документах немає помилок, суперечностей з вимогами містобудування або недостовірних даних в документах на майно чи земельну ділянку, ви отримаєте МУО та зможете легально здійснювати реставраційні роботи", - пояснив Юрій Тацій.