06 лютого 2020, 14:50

Як оподаткувується інвестиційний прибуток від продажу часток статутного капіталу

Вісник ДФСУ

Згідно з пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4-170 2.6 ст. 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проведення рекламної акції з алкоголем: чи потрібно придбавати ліцензію".

Так, до продажу інвестиційного активу прирівнюються операції, зокрема, повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Відповідно до пп. 170.2.1 ст. 170 ПКУ, облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.

Як зазначається, до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року (пп. 170.2.6 ст. 170 ПКУ). Ставка податку інвестиційного прибутку становить 18% (пп. 167.5.1 ст. 167 ПКУ).

Слід врахувати, що відповідно до пп. 170.2.8 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4.1ст. 169 ПКУ, тобто у 2020 р. - 2940 грн.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати