23 лютого 2021, 14:40

Як європейський бізнес адаптується до Brexit

Минуло майже два місяці з моменту укладення Великобританією угоди про вільну торгівлю з ЄС після Brexit. Згідно з новими правилами, європейські компанії повинні платити ПДВ у Великобританії, якщо сума покупки не досягає 135 фунтів стерлінгів (155 євро; 190 доларів), тому тепер підприємці мають реєструватися та подавати щоквартальні декларації владі Великобританії. Інші зміни включають введення митних декларацій та додаткову паперову роботу. Чи адаптувалися вже підприємці, і який вплив мали ці зміни, розповідає веб-сайт BBC.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як Brexit змінив статус британських юридичних консультацій"

Французький інтернет-магазин продуктів харчування BienManger.com

«Ми працюємо в магазині електронної торгівлі, продаючи страви з Франції, Європи та світу. Близько 20% наших замовлень надходять з-поза меж Франції. Британський ринок не є центральним для нашого бізнесу, але споживачі у Великобританії шукають наші товари і часто замовляють їх на нашому веб-сайті. Так було й у листопаді та грудні, коли все було дещо розмитим щодо того, що буде з Brexit та якими будуть правила. Зараз ми чули про нові процедури надсилання посилок до Великобританії, але все ще не дуже зрозуміло», — розповідає засновник BienManger.com Лоран Каплат.

BienManger прийняв замовлення від Великобританії ще 18 грудня та відправив їх до того, як 1 січня набули чинності нові правила. Коли можна буде відновити обслуговування у Великобританії, до сьогодні неясно. «Було б приємно розпочати перепродаж у Великобританії, але нам потрібно витратити більше часу, щоб краще зрозуміти всі зміни та витрати. Питання полягає в тому, чи варто застосовувати всі ці нововведення для малого бізнесу. Складно скласти однозначну думку щодо Brexit: кожен пристосується і адаптується. Я просто шкодую, що раніше у нас був вільний ринок, і було так легко вести бізнес по всій Європі, а зараз це набагато складніше», — зазначає Лоран Каплат.

Фінська компанія з дизайну стін Made of Sundays

Компанія була створена приблизно 3 роки тому і продовжує продавати у Великобританії і після Brexit. «Ми дуже малий бізнес, але близько 20% нашого експорту йде до Великобританії. Найбільша проблема — плутанина серед споживачів. Багато хто не розуміє, як працює система: люди думають, що якщо вони замовляють на понад 135 фунтів стерлінгів, вони взагалі не повинні платити податок, тож ми маємо пояснювати, що чим більше ви купуєте, тим більше ви маєте робити самі», — пояснює співзасновник фінської компанії Томас Леппа.

За новими правилами, при покупці на понад 135 фунтів стерлінгів клієнт сам несе відповідальність за сплату ПДВ після прибуття товару до Великобританії. З Brexit навіть інтернет-замовлення виходить досить дорогим. Плата за користування кур'єрською службою, передбачені додаткові митні декларації, що коштують близько 5 євро (4,30 фунтів стерлінгів) додають вартості кожному пакету.

Томас Леппа каже: «Я ще не знаю, наскільки складною є процедура подання податкової декларації у Великобританії та скільки часу це потребує. На щастя, велика частина наших продажів у Великобританії йде через веб-сайт Etsy, де при сплаті уже додано британський ПДВ поверх ціни. Але найбільшим питанням для нас є наш бухгалтерський облік. Великобританія стала ще однією країною, де ми будемо повинні перевіряти всі податки і суми, що подаються для фінських податкових органів».

Компанія брендованого одягу NÜ з Данії

Спочатку компанія зіткнулася з місячним збоєм, але згодом поставки до Великобританії нормалізувались. «Великобританія — це четверта чи п’ята за величиною країна, з якою ми працюємо. Нам вдалося надіслати деякий запас товарів нашим дистриб'юторам у Великобританії та Ірландії до Brexit, потім у нас був приблизно місяць, коли ми не могли відправити жодне замовлення. Довелося чекати правил щодо ПДВ, щоб переконатися, що в нашій системі все правильно для нових митних правил. Наші дистриб'ютори у Великобританії постійно контактували з клієнтами, завдяки чому ми змогли відновити роботу», — розповідає менеджер з експорту Дорте Рандруп.

Зараз компанія доставляє свою продукцію по всій Великобританії.

Німецький інтернет-магазин Spielmaterial.de

Компанія припинила прямий продаж сотням індивідуальних клієнтів у Великобританії через нові правила сплати ПДВ. «Ми вивчали нові правила щодо ПДВ, щоб мати можливість відправляти товари до Великобританії, але дійшли висновку, що для нас це занадто багато паперової роботи. Тому ми не можемо надсилати приватним клієнтам у Великобританії їхні замовлення, якщо їх сума менше 135 фунтів стерлінгів. У мене є кілька великих бізнес-клієнтів, на них це не впливає, а от всі маленькі клієнти зникли. Приблизно 400–500 клієнтів у Великобританії ми більше не можемо обслуговувати, і це спричиняє збитки», — коментує ситуацію власник інтернет-магазину Гаральд Мюкке.

Він пояснює, що якщо замовлення перевищує 135 фунтів стерлінгів, загальна сума до сплати виходить досить велика для клієнтів з Великобританії, оскільки їм доводиться ще сплачувати митні збори: наприклад, служба доставки стягує фіксовану плату в розмірі 12 євро за посилку. Тому інтернет-магазин може продавати приватним клієнтам у Великобританії тільки через такі платформи, як Etsy та eBay, де саме платформа повинна стягувати британські податки. Крім того, підприємці повинні оновити систему інтернет-магазинів, яка коштує кілька тисяч євро, щоб прийняти систему ПДВ та витрати на доставку до Великобританії.

Продуктовий магазин Europa Fresh з Великобританії

Компанія розпочала діяльність незадовго до першого локдауну у Великобританії у 2020 р., але зараз призупинила поставки в Північну Ірландію та Європу. «Ми все ще зростаємо як бізнес, але зараз це дуже складно. Ідея зростання полягала у збільшенні експорту. Ми знаємо, що попит є, адже отримуємо багато запитів. Але поки що це доводиться відкладати, поки все не стане легшим чи зрозумілішим. Кур’єри повідомили нам, що більше не возять їжу до Північної Ірландії, що також зменшує наш прибуток», — каже власник інтернет-магазину Баль Лойла.

Він пояснює, що магазин має багато проблем з замовленнями, оскільки у процесі продажу задіяно багато паперів. Тепер підприємці повинні деталізувати кожен окремий товар, що входить до замовлення, і коли в замовленнях від 50 до 100 предметів, це займає занадто часу. «Раніше ми імпортували від оптових продавців у Європі, але зараз доводиться використовувати компанії тут, у Великобританії. Наші націнки зменшуються вдвічі, тому що тепер ми повинні платити посереднику, тоді як раніше могли імпортувати та економити. На жаль, ми повинні перекласти додаткові витрати на клієнтів. Після 7 тижнів Brexit ціни дуже зросли, і зараз важко сказати, як це вплине на нас у довгостроковій перспективі», — підсумовує Баль Лойла.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати