14 квітня 2021, 19:06

Як ефективно працювати вдома і залишатися вмотивованим: 7 ключових порад

Дистанційна робота стала ключовим аспектом під час пандемії. Дослідження показують, що більшість віддалених робітників продовжують підвищувати свою продуктивність, оскільки вони менше відволікаються і не витрачають час на дорогу до роботи, створюючи більше свободи для трудової діяльності. Проте у такому випадку потрібно запобігти професійному вигоранню. Повідомляє веб-сайт lawfuel.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Топ-9 кращих юридичних програмних забезпечень"

Експерт з питань персоналу та консультант з питань розвитку Сьюзан Хітфілд навела 7 ключових порад щодо підтримки продуктивності та користі для здоров’я під час віддаленої роботи:

1. Установіть розпорядок, який забезпечить гнучкість у професійному житті

Під час віддаленої роботи послідовний розпорядок дня забезпечить продуктивність праці та створить баланс, який допоможе вам уникнути наслідків вигорання у  таких сферах як здоров’я, робота та сім’я.

Ви можете поговорити зі своїм менеджером, щоб визначити, як планується організація робочого часу у вашій компанії. Це дасть вам вказівки щодо годин, які потрібно буде запланувати для роботи. Наприклад, обговоривши проблему зі своїм менеджером, ви можете домовитись, що вам потрібно бути готовим до роботи та листуватися зі своєю командою щонайменше чотири години на день.

Далі розгляньте свою сімейну ситуацію та задайте собі декілька запитань:

  • Чи є у вас діти, яким у певний час потрібно починати навчання в інтернеті?
  • Чи є у вас домогосподарка, партнер або дружина, які можуть розділяти обов’язки по догляду за дітьми?
  • Чи впливають на час, який ви проводите на роботі, інші фактори, наприклад, догляд за старшими людьми, відведення дітей до школи чи дитячого садка?

Після того, як ви відповіли на ці запитання, встановіть оптимальний графік, який дозволить одночасно піклуватися про своє життя та роботу. Ви можете організувати свій гнучкий графік багатьма способами, наприклад, у залежності від того, ви «сова» чи «жайворонок». Встановивши графік роботи, ви дасте собі більшу можливість оптимізувати продуктивність і залишатися мотивованими під час роботи вдома.

2. Організуйте комфортний робочий простір

Створіть простір, який дозволить вам зосередитися на робочих обов’язках. Залежно від життєвих обставин, цей робочий простір може складатися з ноутбука, письмового столу та крісла або «офісу», якщо у вас є додаткова кімната. Багато людей також успішно працюють на кухні чи за обіднім столом. Найкраще облаштувати місце там, де вам буде найкомфортніше працювати.

3. Встановіть час та межі взаємодії

Установіть межі взаємодії з іншими членами вашої родини. Незважаючи на те, що у таких умовах вам не обов’язково потрібно дотримуватися звичного робочого графіку, будуть випадки, коли необхідно буде зосередитися на роботі без перерви. Тому варто подумати про встановлення часу, коли члени родини погодяться не переривати вашу роботу. 

4. Використовуйте методи підвищення продуктивності

Якщо ви проводите ранки, читаючи незліченні електронні листи та виконуючи другорядну роботу, вам пора усвідомити важливість використання декількох стандартних методів для оптимізації продуктивності . Під час роботи вдома за гнучким графіком ці методи можуть допомогти впорядкувати робочий процес:

  • Створіть завдання: наприкінці кожного дня запишіть 3-5 основних завдань, які ви хочете виконати наступного дня. Виберіть найважливіше і розмістіть його там, де ви побачите його найпершим наступного дня.
  • Зосередьтеся на найважливішому завданні: спочатку виконайте своє найголовніше завдання. Якщо ви не зможете виконати жодного іншого завдання за день, ви, принаймні, вже подбаєте про найбільш пріоритетний предмет. 
  • Упорядкуйте папки в електронній пошті: використовуйте мітки та декілька адрес електронної скриньки для впорядкування папки «Вхідні». Покупки, спам та інші електронні листи ніколи не повинні займати місце на вашій основній електронній адресі. Використовуйте основну електронну пошту тільки у робочих питаннях.

5. Звертайте увагу на свої фізичні потреби

У дні, які вам потрібно присвятити здебільшого роботі, переконайтеся, що ви все-таки виділили час для відпочинку та розслаблення. Люди, як правило, стирають межі між роботою та домом, коли працюють віддалено. Ваше фізичне здоров’я також важливе. Ви ніколи не оптимізуєте продуктивність, уникнете вигорання та не відчуєте переваг роботи вдома, якщо погано себе почуватимете. Ось декілька основних способів, як не відставати від фізичного добробуту:

  • Регулярно харчуйтесь і плануйте стандартний час для фізичних вправ
  • Періодично проходьте необхідні тести щодо здоров’я і знайдіть час на зустрічі з медичними працівниками
  • Вийдіть на прогулянку або покатайтеся на велосипеді. Регулярні фізичні вправи та свіже повітря допоможуть вашому психічному здоров’ю та появі фізичної енергії, що важлива для оптимізації продуктивності.

6. Регулярно спілкуйтеся зі своїми колегами

Дослідження HR-консалтингової фірми Mercer про те, як бізнес адаптується до робочої сили COVID-19, показало, що майже 37% компаній заявили, що їхні працівники відчувають проблеми з психічним здоров’ям через соціальну ізоляцію та економічну тривогу.

Тож наразі регулярне спілкування з колегами та робота у команді стають критично важливими. Розгляньте можливість обмінюватися фотографіями з колегами про те, як ви проводите час з членами сім’ї або спілкуйтеся на інші неформальні теми. Такі дії можуть допомогти віддалено підняти моральний дух і спонукати інших членів команди гарно працювати. Залишаючись на зв’язку, ви підтримуєте почуття нормальності, а також продуктивності.

Якщо ви почуваєтеся самотніми, подумайте про створення щотижневої групи віддаленої підтримки з друзів та колег, які також працюють вдома. Складіть плани регулярних зустрічей у режимі відеоконференції та поділіться творчими способами роботи, які ви адаптували до нової ситуації.

7. Застосовуйте оновлення технологій

Переконайтеся, що ваші програми та платформи постійно оновлюються до останніх версій, а ваше обладнання, смартфон та інші технології адаптовані та можуть використовуватися для віддаленої роботи.

Оскільки віддалена робота та гнучкість стали вже нормою для багатьох працівників і, ймовірно, залишаться у майбутньому, важливо оптимізувати свою продуктивність, створюючи баланс між роботою та особистим життям. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати