В Україні завершився перший етап імплементації Регламенту ЄС 305 щодо будівельної продукції у законодавство. На черзі – практичне впровадження нових правил. З наступного року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури, а отже – вищі вимоги до якості, екологічності та безпеки продукції.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Реконструкція застарілого житлового фонду: комітет ВРУ підтримав законопроєкт"
Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.
«Виробники будівельних матеріалів мають своєчасно підготуватися до нових правил роботи. Відтак Мінрегіон спільно з Офісом підтримки реформ розробили «Дорожню карту для виробника будівельної продукції», яка допоможе швидше зорієнтуватися та виконати усі вимоги», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Практичне впровадження Регламенту (ЄС) 305 також передбачає:
- затвердження переліків національних стандартів та європейських документів з визначення прийнятності для цілей застосування Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку»;
- прийняття національних стандартів для цілей застосування Закону;
- акредитацію лабораторій та органів оцінки відповідності;
- призначення акредитованих лабораторій та органів оцінки відповідності;
- проведення освітніх заходів з представниками виробників, органів оцінки відповідності, технічних комітетів стандартизації інших заінтересованих сторін.
Ознайомитися з «Дорожньою картою для виробника будівельної продукції» можна за посиланням.
Зазначимо, що у 2020 році Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС 305. Також, за поданням Мінрегіону та Мінекономіки, Урядом були затверджені категорії будівельної продукції, встановлені системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, врегульовані питання призначення органів з оцінки відповідності та органів з визначення технічної прийнятності, а також визначено орган ринкового нагляду за будівельною продукцією.
Завершальним кроком імплементації Регламенту (ЄС) 305 у національне законодавство стало прийняття постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку».