18 серпня 2021, 11:51

Як АРМА опрацьовує звернення правоохоронців щодо розшуку активів?

Пресслужба АРМА

Одна з ключових функцій АРМА – виявлення та розшук активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні. Однак Агентство не ініціює розшук самостійно, активи розшукуються виключно на запити правоохоронних органів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У першому півріччі АРМА опрацювало близько 2 тисяч звернень"

Про це повідомляє пресслужба АРМА. 

Хто саме може звертатися до АРМА щодо розшуку активів?

Звернення приймаються у конкретному кримінальному провадженні, підготовлені слідчим, детективом, прокурором, а також від органів, що здійснюють досудове розслідування, та органів прокуратури в особі їх керівників.

Як оформити звернення?

Звернення складається у письмовій формі на бланку відповідного органу досудового розслідування чи органу прокуратури, підписується особисто слідчим, детективом, прокурором, керівником органу досудового розслідування, керівником органу прокуратури.

До заповненого бланку додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінальної справи, в рамках якої необхідно розшукати активи.

За потреби АРМА подає запит на додаткову інформацію.

За яких умов АРМА може відмовити у розшуку активів?

  • Вимоги до звернення не дотримані
  • Викладені у зверненні відомості є недостовірними

Відмова не позбавляє суб’єкта звернення права на подання відповідного звернення повторно.

Скільки часу потрібно на опрацювання звернення?

Виконання звернення здійснюється не пізніше, ніж протягом трьох робочих днів з дня його надходження, або протягом більш тривалого строку, зазначеного у зверненні.

Відлік починається з дати надходження звернення до АРМА.

Як АРМА відповідає правоохоронцям?

Після проведення заходів з виявлення та розшуку активів складається відповідь на звернення, де зазначаються встановлені відомості про існування активів, на які може бути накладено арешт, а також про їх актуальне чи останнє відоме місцезнаходження.

Відповідь у письмовій формі та додатки до неї (за наявності) направляються суб’єкту звернення не пізніше наступного робочого дня за днем складання відповіді засобами поштового або електронного зв’язку на паперовому або іншому носії інформації.

Якими є обов’язки правоохоронців?

У разі встановлення АРМА за результатами вжиття заходів з виявлення, розшуку активів ознак правопорушень, не вказаних у зверненні, відповідним правоохоронним органам надсилається висновок, який є обов’язковим для розгляду ними.

Якщо відповідно до законодавства України відповідь або висновок передається від одного суб’єкта звернення до іншого, про це невідкладно повідомляється Національне агентство.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати