19 січня 2021, 12:00

Введення антикорупційних запобіжників на ринку містобудування: Мінрегіон змінює акти у сфері будівництва

Прес-служба Мінрегіону

Мінрегіон продовжує покрокове перезавантаження реформи містобудування, що передбачає ліквідацію ДАБІ та створення в Україні прозорих умов для функціонування сфери містобудування. Наразі на сайті Мінрегіону триває обговорення та аналіз регуляторного впливу проєкту постанови, якою будуть внесені зміни до регуляторних актів в сфері будівництва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні встановили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Цією постановою будуть введені основні антикорупційні запобіжники на ринку містобудування. Мінрегіон приділяє особливу увагу врахуванню  громадської та експертної думки при її створенні.

Йдеться про проєкт постанови "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення діяльності органів державного архітектурно-будівельного  контролю та нагляду". Цей документ змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду.

"Мінрегіон вже отримав більше десятка пропозицій від фахівців, органів місцевого самоврядування, бізнесу. На цьому тижні міністерство ще приймає пропозиції", – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Серед найбільш обговорюваних питань – чек-лист здійснення планової та позапланової перевірки суб’єкта містобудування, що має право вимагатися під час здійснення перевірки. У даному питанні необхідно з одного боку захистити ринок від надмірного державного контролю, а з іншого – запобігти можливим зловживанням недобросовісних забудовників.

Ще одне питання – відновлення ліцензування для господарської діяльності з будівництва об’єктів. Адже саме наявність ліцензії є підтвердженням здатності забудовника виконувати будівельні роботи.

Нагадаємо, набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати