03 липня 2015, 18:09

ВСУ звернеться до Конституційного суду щодо законодавства про пенсійне забезпечення і вклади фізосіб

Інтерфакс-Україна

Верховний Суд України ухвалив рішення звернутися до Конституційного суду з поданнями про відповідність Конституції низки положень Податкового кодексу, а також законів про гарантування вкладів фізичних осіб і судоустрій та статус суддів, повідомляє Інтерфакс-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Рішення про три звернення до КС ухвалені суддями Верховного Суду на пленумі в п'ятницю.

Як пояснив журналістам глава Верховного Суду України Ярослав Романюк, звернення були ініційовані судами, які мали справу з неоднозначним трактуванням і застосуванням норм законів.

Перше подання стосується закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". "Закон встановлює послідовність виплати під час процедури банкрутства. Вкладників закон поставив у четверту чергу. Саме це вони вважають несправедливим і невідповідним Конституції, оскільки право власності є непорушним. Верховний Суд підтримав вкладників та ініціює питання перед Конституційним судом", - розповів Я.Романюк.

Предметом другого подання до КС є розмір довічного грошового утримання суддів у відставці. Йдеться про положення законів "Про судоустрій і статус суддів", "Про забезпечення права на справедливий суд", а також про внесення змін до законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення і соціального захисту суддів у відставці.

"Законом від 2 березня 2015 року були внесені зміни до пенсійного законодавства, і розмір (довічного грошового забезпечення суддів) був переглянутий. Передбачено, що розмір пенсії судді становить 60% від розміру зарплати (до ухвалення закону - 80%)", - зазначив голова Верховного Суду.

Він пояснив, що Верховний суд звертається до КС, виходячи з того, що, належний рівень грошового забезпечення судді у відставці не є привілеєм. "Це є гарантією незалежності суддів, запобіжним заходом від того, щоб судді не спокушалися ухваленням рішень на користь тих, хто пропонує стимули", - наголосив глава суду.

Третє подання до КС стосується і суддів, і всіх пенсіонерів. Положення Податкового кодексу передбачають оподаткування частини пенсії, що перевищує три мінімальні зарплати. "Тобто фактично оподатковується частина пенсії. Ми вважаємо, що це суперечить Конституції, та ініціювали подання до КС", - додав Я.Романюк.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати