14 червня 2018, 15:26

ВС захистив права фізичних осіб - кредиторів боржника на отримання житла

Прес-служба Верховного Суду

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду постановою від 16.05.2018 року залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, ухвалених у справі Господарського суду Одеської області № 1-7/158-09-3124, про затвердження змін до плану санації боржника – ТОВ «Гранит К», зокрема щодо залучення інвестора - Обслуговуючого кооперативу «Радуга-3» для відновлення платоспроможності боржника та для вчинення ним дій для завершення будівництва та введення в експлуатацію житлового комплексу «Адмірал», що розташований за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, с. Мізікевича, вул. Гранітна, буд.1.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Окрім вимог кредиторів, які є конкурсними та внесені до реєстру вимог кредиторів, за рахунок інвестора, боржник зобов’язався також погасити вимоги кредиторів – фізичних осіб – пайовиків ЖК «Адмірал», які придбали квартири та/або об’єкти нежитлової нерухомості у ЖК «Адмірал» та сплатили вартість паю.

Читайте також: «Учасник, який вийшов з ТОВ, має право на дивіденди, затверджені до моменту його виходу, - ВС».

Залишаючи без змін ухвалені у вказаній справі судові рішення, Верховний Суд керувався тим, що метою проведення процедури санації є задоволення вимог кредиторів та продовження діяльності боржника.

У ВС зазначають, що відповідно до частини першої статті 2 Господарського процесуального кодексу України, в редакції чинній з 15.12.2017, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. В даному випадку, затвердженням судом змін до плану санації, схвалених рішенням зборів кредиторів боржника, досягнуто соціального ефекту передбаченого статтею 1 Закону України «Про інвестиційну діяльність».

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати