14 червня 2018, 11:31

Учасник, який вийшов з ТОВ, має право на дивіденди, затверджені до моменту його виходу, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

Учасник, який вийшов з ТОВ, звернувся до господарського суду з позовом до товариства про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників товариства від 27.05.2016 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За невиконання кредитних зобов'язань на час особливого періоду військовослужбовцям штрафні санкції не нараховуються, - ВС".

Про це йдеться у постанові КГС ВС у справі №908/1027/17, зазначає прес-служба Верховного Суду.

Так, позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач був учасником товариства з часткою у розмірі 12,25% статутного капіталу товариства станом на дату прийняття зборами учасників товариства рішення від 23.03.2016 р. про виплату дивідендів. Оскільки відповідачем зобов’язання щодо виплати дивідендів не було виконано, позивач звертався до відповідача за виплатою йому дивідендів. Відповідачем відмовлено у виплаті дивідендів з посиланням на те, що у позивача відсутнє право на отримання дивідендів, оскільки 27.05.2016 р. зборами учасників прийнято рішення, яким скасовано рішення від 23.03.2016 р. в частині виплати учасникам дивідендів.

Як зазначається, рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, позов було задоволено. Колегія суддів Касаційного господарського суду (Ткач І.В., Мамалуй О.О., Стратієнко Л.В.) погодилася з позицією суддів попередніх інстанцій, акцентуючи увагу на такому.

Сплата учаснику дивідендів, щодо виплати яких було прийнято рішення загальними зборами відповідача, надає учаснику, на користь якого таке рішення прийняте, "законне очікування", що йому будуть такі дивіденди виплачені. Невиплата товариством таких дивідендів учаснику прирівнюється до порушення права останнього на мирне володіння майном. Право на отримання частки прибутку (дивідендів) учасником передбачено законодавством і з цього питання було прийнято рішення загальними зборами відповідача, які оформленні протоколом від 23.03.2016 р., і за які в тому числі голосував позивач як учасник цього товариства.

Читайте також: "Невдовзі ВС зможе звертатися до ЄСПЛ за рекомендаційним висновком".

Так, згідно з ч.3 ст.509 ЦК України, зобов’язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості, тоді як скасування рішення загальних зборів про виплату дивідендів після виходу учасника зі складу цього товариства, якому цим рішенням товариства зобов’язувалося сплатити суму дивідендів, порушує право позивача на мирне володіння майном та призводить до порушення принципу добросовісності, справедливості та розумності.

У ВС зазначають, що розумним та справедливим є те, що учасники товариства не можуть скасувати попереднє рішення про виплату дивідендів учаснику, який вийшов зі складу учасників товариства і щодо якого прийнято рішення про виплату йому дивідендів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати