19 грудня 2020, 11:15

ВС розгляне зразкову справу щодо призначення пенсій на пільгових умовах

Прес-служба Верховного Суду

27 січня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розгляне зразкову справу за позовом особи, яка вважає, що має право на пенсію як працівниця, зайнята на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рівень довіри українців до судової системи та роль асоціацій суддів".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Особа оскаржила рішення територіального органу Пенсійного фонду України про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах за віком згідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", просила зобов’язати відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з дати звернення.

Позивачка є особою, яка після ухвалення 23 січня 2020 року Конституційним Судом України Рішення № 1-р/2020 у справі № 1-5/2018 (746/15) звернулася за призначенням пенсії згідно зі ст. 13 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" у редакції до внесення змін Законом України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", оскільки вказані норми із зазначеними змінами визнані неконституційними.

Рішення про розгляд цієї справи як зразкової Верховний Суд обґрунтував тим, що, по-перше: вирішення зазначених спорів має велике соціальне значення для осіб, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України; по-друге: розгляд Верховним Судом як найвищим судом у системі судоустрою України цієї справи як типової забезпечить сталість та єдність судової практики, як наслідок, призведе до підвищення рівня довіри до судової влади.

Справу, що розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження, призначено до розгляду без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвала Верховного Суду від 16 грудня 2020 року у справі № 360/3611/20 (адміністративне провадження № Пз/9901/32/20) за посиланням.

Нагадаємо, КАС ВС висловив позицію щодо видачі медзакладу ліцензії на провадження господарської діяльності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати