20 березня 2020, 12:35

ВС пропонує ознайомитися з черговим оглядом рішень ЄСПЛ

Судова влада України

Черговий (десятий у 2020 році) огляд рішень Європейського суду з прав людини містить опис дев’яти справ проти держав-учасниць, у тому числі справи CHERNIKA v. UKRAINE, в якій ЄСПЛ констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на справедливий суд) з огляду, крім іншого, й на те, що національні суди не забезпечили допит свідків обвинувачення під час судового розгляду кримінального провадження проти заявника, зачитавши їхні показання, надані під час досудового розслідування, за результатами якого заявник був засуджений до восьми років позбавлення волі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ оцінив моральну шкоду через невиконання судового рішення у € 20 тис.".

Про це повідомляє Судова влада України.

Також звертається увага на справу PEDERSEN AND OTHERS v. NORWAY, згідно з обставинами якої уповноважені органи соціального захисту відібрали та помістили до прийомної установи дитину у віці кількох місяців з огляду на психічну хворобу її батьків (заявників). Надалі дитину було передано до прийомної сім’ї, а права заявників на зустрічі та побачення  обмежено до двох разів на рік тривалістю дві години. ЄСПЛ у зв’язку з цим констатував порушення права заявників, гарантованого ст. 8 Конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя).

Нагадаємо, ВС опублікував черговий огляд судової практики Касаційного цивільного суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати