27 квітня 2021, 10:42

ВС підтримав позицію податкової служби у справі з ПрАТ «Філіп Морріс Україна»

Пресслужба ДПС

Верховний Суд визнав передчасним висновок судів першої та апеляційної інстанції щодо скасування донарахованих ПрАТ «Філіп Морріс Україна» податкових зобов’язань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рішення 1ААС: штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов`язань"

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Так, ПрАТ «Філіп Морріс Україна» звернулось до суду відносно скасування донарахованих  податкових зобов’язань з акцизного податку  на 13,6 млн грн, обгрунтовуючи позов тим, що тютюнові вироби із акцизними марками були пошкоджені внаслідок пожежі із 100-відсотковою втратою їх якості.

Суди першої та апеляційної інстанції у справі № 2а-9900/12/2070 позовні вимоги  ПрАТ «Філіп Морріс Україна» задовольнили, зазначали що, оскільки зіпсовані під час пожежі сигарети не підлягали реалізації або будь-якому іншому  використанню, то і об’єкт оподаткування акцизним збором відсутній.

Верховний Суд визнав такий висновок судів передчасним, скасував рішення судів попередніх інстанцій та направив справу на новий розгляд, зазначивши, що дослідженню підлягає застосування п. 27 Положення «Про затвердження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 23.04.2003 № 567, яким передбачено, що у разі встановлення факту нестачі марок (знищення, розкрадання) матеріально-відповідальна особа підприємства-виробника несе матеріальну відповідальність у розмірі вартості марок та розрахункової суми акцизного збору,яку виробник повинен сплатити до бюджету за умови реалізації продукції, для якої купувались марки.

Судами попередніх інстанцій не перевірено обставини щодо дотримання ПрАТ «Філіп Морріс Україна» вимог Положення 567 при списанні та утилізації пошкоджених марок акцизного збору або вчинення ним будь-яких активних дій з метою дотримання вказаних нормативних положень; не здійснено допит як свідків осіб, які входили до складу комісії, створеної з метою проведення службового розслідування у зв’язку із пожежею.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати