06 липня 2020, 10:45

ВС опублікував черговий огляд практики ЄСПЛ

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував черговий огляд рішень ЄСПЛ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Конституційність закону про функціонування української мови: КСУ розгляне справу".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Зазначається, що черговий (двадцять п’ятий у 2020 році) огляд рішень Європейського суду з прав людини містить, зокрема, опис трьох справ проти України, що стосувалися системних порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а саме:

  • BORZYKH AND OTHERS v. UKRAINE – порушення ст. 3 (заборона катування) та п. 3 ст. 5 Конвенції (право на свободу та особисту недоторканність);
  • BEVZ AND OTHERS v. UKRAINE – порушення п. 3 ст. 5 та п. 1 ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд);
  • LAVRIK AND OTHERS v. UKRAINE – порушення п. 3 ст. 5 Конвенції.

Огляд також містить низку цікавих викладів обставин справ у рішеннях, ухвалених проти інших держав – учасниць Конвенції, зокрема щодо дотримання права на свободу вираження поглядів (ст. 10 Конвенції) стосовно блокування доступу до вебсайтів (справа VLADIMIR KHARITONOV v. RUSSIA та інші справи); притягнення до відповідальності за дифамацію (справа KOMMERSANT AND OTHERS v. RUSSIA та інші справи); зупинення, а пізніше і позбавлення заявника права на заняття адвокатською діяльністю у зв’язку із висловлюваннями стосовно функціонування правоохоронної та судової систем (BAGIROV v. AZERBAIJAN).

Нагадаємо, ОП КЦС ВС роз’яснила право апеляційних судів направляти справу на новий розгляд.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати