29 березня 2022, 16:18

ВРУ пропонують криміналізувати використання символів «Z», «V» та «O»

Пресслужба ВРУ

Народні депутати зареєстрували законопроєкт щодо заборони використання символіки підтримки нападу російської федерації на Україну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Заборона проросійських партій в Україні: зареєстрований законопроєкт"

Суть законопроєкту №7220 дуже проста - заборонити будь-яке використання та пропаганду символіки підтримки військової агресії рашистів проти України та встановити кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на 5 років (з конфіскацією майна або без) за виготовлення, поширення, а також публічне використання символів "Z", "V" та "O", які росія використовує як пропагандистський розпізнавальний знак для своїх загарбницьких дій у війні проти України.

Вже зараз світ сприймає літеру "Z" як "свастику XXI сторіччя" - символ підтримки путінського режиму та повномасштабного вторгнення росії на територію України. Європейські країни поступово вводять загальну заборону та покарання за використання літери "Z" на підтримку військової агресії РФ проти України. Відповідні рішення вже ухвалили або ухвалюють у Литві, Чехії та двох федеративних землях Німеччини - у Баварії та Нижній Саксонії.

Варто підкреслити, що заборона виготовлення даної символіки не повинна поширюватися, якщо вона надалі використовуватиметься в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також у бібліотечних фондах на різних носіях інформації, у процесі наукової діяльності, зокрема під час наукових досліджень, на оригіналах бойових прапорів, при реконструкції історичних подій, у приватних колекціях та архівних зібраннях.

Загалом авторами законопроєкту стали 14 народних депутатів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати