02 вересня 2020, 14:04

ВРУ прийняла за основу законопроекти щодо розвитку електротранспорту

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу законопроекти 3476 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні" та 3477 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроект щодо фінансування одноразової виплати по безробіттю".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, законопроект №3476 розроблено з метою стимулювання розвитку виробництва в Україні електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них, що дасть можливість, через включення до ланцюгів доданої вартості світових автовиробників, створити нові робочі місця і збільшити частку автовиробництва і суміжних галузей у ВВП країни.

Для досягнення зазначеної мети законопроектом пропонується тимчасово, з 1 січня 2021 року:

- до 31 грудня 2025 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України та/або постачання на митній території України транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- до 31 грудня 2028 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, за переліком по кодами УКТ ЗЕД, визначеним у Митному кодексі України, для виробництва транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- до 31 грудня 2033 року звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств:

1) прибуток (дохід) підприємств електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації:

- електродвигунів власного виробництва, призначених для транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів власного виробництва призначених для транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- зарядних пристроїв власного виробництва для літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів, призначених для транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

2) прибуток (дохід) підприємств автомобільної промисловості, отриманий від реалізації транспортних засобів за визначеними кодами УКТ ЗЕД. власного виробництва, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Поряд з тим, законопроектом пропонується з 1 січня 2026 року до 31 грудня 2030 року надати право платнику податку на доходи фізичних осіб включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суми витрат на придбання транспортного засобу, оснащеного виключно електричними двигунами (одним чи декількома), у тому числі на погашення банківського кредиту, наданого на такі цілі, за виключенням процентів за ним та звільнити від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.

Крім цього, законопроектом пропонується Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом розробити Програму розвитку виробництва електричного транспорту, комплектуючих виробів для нього та обладнання для облаштування відповідної інфраструктури, а також розробити вимоги щодо публічних закупівель, які передбачають поетапне збільшення частки публічних закупівель транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), до 50% від загального обсягу публічних закупівель транспортних засобів до 2030 року.

Зокрема, метою законопроекту №3477 є створення сприятливих умов для залучення інвестицій у виробництво електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них, а також стимулювання попиту на автобуси, легкові та вантажні автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.

Так, законопроектом пропонується тимчасово до 1 січня 2029 року звільнити від сплати ввізного мита комплектуючі вироби, обладнання, що ввозяться на митну територію України виключно для виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються у 86 товарних підкатегоріях згідно з УКТЗЕД.

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про адміністративну процедуру.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати