13 липня 2020, 16:07

ВРУ прийняла за основу законопроект щодо соцзахисту населення у період карантину

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3486 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято закон щодо регулювання механізму справляння держзборів в авіації".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про зайнятість населення", Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".

Зміни до вказаних законів спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, яке може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Проектом, зокрема, пропонується:

- привести у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників;

- врегулювати питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності;

- дозволити головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства тощо.

Законопроектом також пропонується визначити, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України "Про зайнятість населення", які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про зміни до держбюджету щодо фінзабезпечення проведення виборів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати