15 липня 2020, 13:18

ВРУ прийняла за основу законопроект про зміни у графіку пленарних засідань

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3608 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо графіку проведення пленарних засідань".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "4-а сесія ВРУ триватиме до 22 січня 2021 року".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, законопроектом пропонується оптимізувати графік проведення пленарних засідань Верховної Ради України.

Так, проектом пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, якими передбачити одне пленарне засідання в день з 10 до 15 години, а у п’ятницю - до 16 години, з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин. Понеділок та час після завершення пленарних засідань відводиться для самостійної роботи народних депутатів України, пов’язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності - проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій (депутатських фракцій (депутатських груп). При цьому, Верховна Рада України може прийняти рішення щодо одноразової зміни тривалості пленарного засідання після 15 години, відповідно у п’ятницю - після 16 години, більш як на 15 хвилин на цьому пленарному засіданні до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин (запропоновані зміни до частин третьої та п’ятої статті 19 Регламенту Верховної Ради України).

Також, зміни пропонуються і в статті 24, 25, 26 Регламенту Верховної Ради України, в яких виключається слова "ранкове" та "вечірнє" в контексті пленарних засідань, та змінюється час у п’ятницю для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень на підтримку та направлення керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів України, а також для виступів народних депутатів України "з різних питань" - з 14 години до завершення пленарного засідання.

Проектом також пропонується в частині шостій статті 47 Регламенту Верховної Ради України передбачити, що рішення Верховної Ради України щодо проектів законів, постанов, інших актів Верховної Ради України приймаються лише з питань, включених до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин (в чинній редакції - до початку пленарного засідання).

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про відсутність депутатів на засіданнях.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати