19 листопада 2019, 12:45

ВРП підтримала ініціативу про скасування публікації інформації про скликання з’їзду суддів

Прес-служба ВРП

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП №2999/0/15-19, ухваленого 14 листопада 2019 р., "Про надання консультативного висновку до законопроекту №2309".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні хочуть зменшити кількісний склад суддів Великої Палати Верховного Суду".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Так, ВРП розглянула проект Закону України "Про внесення зміни до статті 130 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (реєстраційний №2309 від 24 жовтня 2019 р.), внесений на розгляд ВРУ у порядку законодавчої ініціативи КМУ.

Законопроектом вносяться зміни до ч. 5 ст. 130 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом виключення газети "Урядовий кур’єр" з переліку видань, де обов’язково публікується інформація про утворення організаційного комітету із скликання з’їзду суддів, а також оголошення про скликання з’їзду суддів України і питання, що виносяться на його розгляд. Залишається обов’язковість публікації зазначеної інформації лише в газеті "Голос України".

Згідно з пояснювальною запискою, проект акта розроблено для реалізації Програми діяльності КМУ, схваленої ВРУ 4 жовтня 2019 р., зокрема досягнення одного із показників ефективності визначеної для Уряду Цілі 11.1 "Людина живе в державі, яка ставить перед собою реалістичні цілі та досягає їх з використанням розумно необхідних для цього ресурсів" - "Зменшення витрат на функціонування органів державної виконавчої влади (у % від загальної витратної частини бюджету)" - пропонується шляхами зменшення адміністративних витрат державного апарату, оцифруванням процесів та інформації, відмовою від паперового документообігу.

У ВРП зазначають, що загалом законопроект №2309 слід оцінювати як "позитивну ініціативу Уряду, оскільки друк і розповсюдження періодичного видання у вигляді газети на папері потребують значних фінансових, матеріальних і людських ресурсів".

Інформація про прийняті органами влади рішення може дублюватися на веб-порталі "Судова влада України", де у розділі "Інше" у рубриці "З’їзди суддів" міститься інформація з організаційних питань, про рішення, прийняті з’їздами, проведеними у 2017-2019 рр.

Читайте також: "ВРП оприлюднила рішення про надання висновку до законопроекту про судоустрій і статус суддів".

У результаті ВРП вирішила затвердити консультативний висновок та підтримати законопроект №2309.

Повний текст рішення Вищої ради правосуддя №2999/0/15-19 від 14 листопада 2019 р. "Про надання консультативного висновку до законопроекту 2309"

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати