01 жовтня 2020, 10:17

Вплив Covid-19 на систему законодавства в Уельсі

Уельс лідирував у розробці та поясненні нових доступних законів у відповідь на пандемію. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Минув майже рік, як Комісія з питань правосуддя в Уельсі під головуванням колишнього верховного лорда юстиції Томаса Кумгідда подала радикальний план подальшого здійснення правосуддя і фінансування. Але чи змінила пандемія ситуацію?

Обговорюючи вплив Covid-19 на семінарі минулого тижня, лорд Томас сказав, що ніхто не міг подумати, що валлійський закон стає тим, з чим люди повинні боротися у своєму повсякденному житті. «Вони стали «більш усвідомленими» щодо передачі влади в умовах кризи», — додав він.

Перший юрисконсульт та директор офісу законодавчої ради (OLC), який розробляє валлійські закони, Ділан Хьюз зазначив, що їх зміст та обсяг надзвичайні: «Для валлійського законодавства це було досить складним завданням. До цього часу нам потрібно було прийняти закон, який загалом стосується державного сектору. Досить рідко наш закон торкається повсякденного життя мешканців Уельсу так само, як закони у кримінальному праві, так само, як і деякі закони, прийняті урядом Великобританії». З одного боку, закон встановлював обмеження міркувань щодо громадського здоров'я, «яких надзвичайно важко дотримуватися... ». Водночас час ми повинні усвідомлювати складність повсякденного життя», — додав Ділан Хьюз.

Для боротьби з «фундаментальною напруженістю» у законодавстві між необхідністю ясності та визначеності з одного боку та гнучкістю з іншого OLC застосував поняття «розумність». Хьюз сказав: «Це слово «розумність» означає, що ми маємо виконати багато роботи на додаток до складання проєкту. Ми створили процеси, згідно з якими всі рішення, усі розроблені закони супроводжуються керівництвом та низкою поширених запитань на додаток до прес-релізів та інших форм спілкування через соціальні мережі, щоб пояснити, що обмеження означають для кожного під час їх дії у повсякденному житті».

Керівництво з питань Covid-19 на урядовому веб-сайті Уельсу розмістило розділ про «коронавірус та закон». У ньому перелічені всі зміни до норм з охорони здоров’я. Коли справа доходить до пояснення закону та забезпечення його доступності, адвокат публічного права Том Хікман, QC, з палати Блекстоуна в Лондоні сказав, що Уельс почав рухатися вперед. «Була опублікована справді хороша версія нормативних актів, у якій були поправки. Це було абсолютно фантастично, і це взагалі не зустрічалося в Англії раніше».

Хьюз заявив, що OLC працював з усіх сил, щоб забезпечити якнайшвидше опублікування закону до набрання ним чинності. І додав, що обмеження в березні, які вимагали від усіх залишатися вдома, становили «те, що ми не робили легковажно, але це вплинуло на всіх, на всі аспекти життя так, як ми ніколи не думали, що нам доведеться робити. Менш очевидним, але настільки ж чудовим є те, що за останні півроку ми розробили спеціальний режим охорони праці від Covid-19. Це щось безпрецедентне».

Минулого тижня уряд Уельсу прийняв 100-й підзаконний акт, пов'язаний з коронавірусом. Третина законодавчих актів наклали широкі обмеження та зобов'язання на жителів Уельсу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати