Вперше в Україні Уряд прийняв рішення про системну трансформацію системи крові.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє Урядовий портал.
Читайте також: "В Україні розроблять сучасні норми проектування смуг для громадського транспорту".
Основна мета реалізації стратегії - забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості. Як зазначається, до 2022 р. запрацюють нові механізми фінансування й управління, що відповідають загальним принципам трансформації усієї системи охорони здоров’я, а завдяки втіленню стратегії будуть впроваджені європейські стандарти та практики діяльності системи крові.
Нові підходи базуються на принципах безпечності, доступності, підзвітності, інноваційності та фінансової ефективності.
Так, втілення стратегії дозволить вирішити наявні проблеми сфери, наприклад, дефіцит донорської крові та її компонентів, утилізація значних обсягів крові та її препаратів тощо.
Основним завданням документа є створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях. Так, на національному рівні вперше планується створити Трансфузіологічний центр, що здійснюватиме функцію управління та координації системи крові та моніторингу її функціонування. На регіональному рівні центри крові будуть централізовано заготовляти, тестувати, переробляти, зберігати та розподіляти донорську кров та її компоненти. А відділення трансфузіології мають трансформуватися у лікарняні банки крові у складі закладів охорони здоров’я (госпітальний рівень).
Крім цього, стратегія розвитку системи крові передбачає перегляд шляхів фінансування. Також введення системного підходу до управління системою крові на національному рівні поліпшить стан інфекційної та імунологічної безпеки та скоротить ризики інфікування крові на різних етапах її заготівлі та використання.
Читайте також: "Уряд схвалив план управління відходами до 2030 року".
До того ж розвиток системи крові в Україні базуватиметься на безоплатному добровільному донорстві крові, як це відбувається у всіх розвинених країнах світу і зокрема в ЄС. Стратегія також включає проведення загальнонаціональних інформаційно-просвітницьких кампаній для популяризації добровільного безоплатного донорства крові.