03 серпня 2020, 17:27

Війна Луцька і Тернополя з Кабміном за "червону зону"

1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину".

Відповідно до документу, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня 2020 р.

Залежно від епідеміологічної ситуації, всі регіони поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Для визначення, до якої із зон належить той чи інший регіон, застосовуватися такі показники, як завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів - не менш 24 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування - не більше 11%, показник динаміки зростання випадків інфікування - не більше ніж 10%.

Так, Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 31 липня визначила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19. До червоної зони було віднесено Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області.

Червона зона означає введення радикальних карантинних обмежень, а саме забороняє: роботу громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів; діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; планові госпіталізації в лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін в дитячі табори.

Влада Тернополя та Луцька виступили проти посилення карантину, попри перебування у "червоній зоні" розповсюдження COVID-19. Зокрема, сьогодні, 3 серпня, депутати Луцької міської ради під час позачергової дистанційної 90-ї сесії міської ради розглянули та підтримали звернення "Про звернення до Президента України, Верховної ради України стосовно скасування безпідставно запровадженого "червоного" рівня епідемічної небезпеки в місті Луцьку".

Автор документа - депутат міської ради Ігор Поліщук - зауважив: "Рішення Державної комісії ТЕБ та НС від 31 липня 2020 р. щодо віднесення міста Луцька до "червоного" рівня епідемічної небезпеки має бути скасоване". Він переконаний, що епідеміологічні обмеження мають встановлювати органи місцевого самоврядування, а не центральні.

Також влада Луцька готова захищати підприємців, на яких складуть протокол через порушення карантину. Відповідне звернення до бізнесу та громадян про правову підтримку розмістив у соцмережі радник міського голови обласного центру Ігор Поліщук: "Усім підприємцям, підприємствам, установам та організаціям, щодо яких буде складено протокол про порушення правил карантину у зв'язку з безпідставним внесенням нашого міста до "червоної" зони, буде надано повний спектр юридичних послуг по захисту в суді та оскарженню вказаних протоколів".

Водночас 3 серпня відбулася позачергова 53 сесія Тернопільської міської ради, під час якої депутати прийняли рішення зобов’язати виконавчі органи міської ради, підприємства, установи та організації забезпечити належне функціонування закладів дошкільної освіти, громадського транспорту та життєдіяльність Тернопільської міської територіальної громади, відповідно до рішень місцевої комісії ТЕБ та НС. У результаті було рекомендовано суб’єктам господарської діяльності здійснювати свою діяльність відповідно до рішень вищезгаданої місцевої комісії, а органам Національної поліції - не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діятимуть відповідно до рішень місцевої комісії.

"Тернополяни просять забезпечити їх конституційні права, зокрема і право на працю, - розповів міський голова Сергій Надал. - Адже віднесення Тернополя до "червоної" зони не відповідає жодним показникам. Зупинити роботу міста ми не можемо. Місто і так від початку епідемії втратило понад 100 млн грн, натомість не отримали допомоги від держави. Придбання медикаментів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту і навіть зарплати лікарям фінансується за рахунок міського бюджету".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати