Компанія OpenAI, яка ініціювала революцію штучного інтелекту за допомогою ChatGPT, зазнає збитків у 5 мільярдів доларів у 2024 році. Про це повідомили в Wccftech.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Про важливість емоційного та штучного інтелекту".
Попри цю негативну цифру, компанія бере участь у переговорах про залучення додаткових грошей. Як зазначається, ШІ продовжує залишатися трендом у технологічній індустрії, але є "надзвичайно мінливим".
Група вчених та інженерів підрахувала, що 80% таких проєктів зазнають невдачі. Однією з причин провалу проєктів ШІ називають ситуацію, коли засновники компаній не розуміють, яку проблему потрібно вирішити, і зосереджені лише на демонстрації технології іншим.
Так, спеціалісти RAND Corporation висвітлили деякі причини, чому 80% проєктів ШІ зазнають невдачі:
- "зацікавлені сторони галузі" неправильно розуміють, яку проблему потрібно вирішити за допомогою ШІ;
- компаніям не вистачає адекватних даних для ефективного навчання моделі ШІ, що призводить до спотворених результатів, які відлякують користувачів від використання платформи знову;
- неадекватна інфраструктура, що може прискорити відсоток невдач проєкту штучного інтелекту (якщо ресурсів достатньо, то засновники компаній більше зосереджені на демонстрації технологічної переваги над конкурентами, а не на забезпеченні користувачів).
У RAND Corporation надали також деякі рішення для зменшення ризиків невдачі. Одним із них є інвестиції в інфраструктуру, оскільки зосередження уваги на цій сфері не лише скорочує час, потрібний для завершення навчання моделі ШІ, а й може дати перевагу. Крім цього, на думку аналітиків, засновники повинні розуміти, що штучний інтелект "не є чарівною кулею і має свої обмеження".