11 травня 2021, 19:08

«Вірус індивідуалізму»: Папа Франциск серйозно ставиться до вакцин

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Папа Франциск схвалив ідею адміністрації США про тимчасове зупинення дії патентів на вакцини проти коронавірусу. Він підкреслив, що світ заражений «вірусом індивідуалізму». Він додав, що з цим потрібно боротися і «піклуватися насамперед про загальне благо».

8 травня Папа звернувся до учасників благодійного концерту Vax Live в США. Метою заходу є збір коштів для забезпечення справедливого доступу до вакцин проти COVID-19. Франциск оцінив різновид «вірусу індивідуалізму» як «закритий націоналізм, що перешкоджає інтернаціоналізації вакцин».

«Ми ставимо права ринку або інтелектуальної власності вище прав любові та здоров’я людства», – оцінив він.

Франциск зазначив, що криза пандемії торкнулася людей у всьому світі. Він заявив, що з коронавірусом потрібно боротися на всіх рівнях, а не тільки «з його симптомами»: «Отже, необхідно скасувати патенти на вакцини. Індивідуалізм не робить нас ні вільнішими, ні рівними, ні братами. Навпаки, це робить нас байдужими до страждань інших».

Франциск зі зверненням до молоді: «Сердечне вітання від старого». Папа Франциск звернувся також до молоді. «Ви отримуєте сердечне вітання від старого, який не танцює і не співає з вами, але який разом з вами вірить, що несправедливість і зло переможні, – сказав він, – Коронавірус приніс смерть і страждання, від яких потерпають всі, особливо найслабші. Я прошу вас, не забувайте про них».

Адміністрація Джо Байдена планує скасувати патенти на вакцини. Не всім це подобається. Слова Франциска – це голос у дискусії, яка триває вже кілька днів, про «тимчасове призупинення прав інтелектуальної власності» щодо вакцин. Пропозиція надійшла від адміністрації Джо Байдена у відповідь на заклики таких країн, як Індія і Південна Африка. Прихильники скасування патентів на вакцини проти коронавірусу підкреслюють, що такий крок прискорить їх виробництво і підвищить доступність у країнах, що розвиваються.

Однак багато країн, наприклад Німеччина, виступають проти такого рішення. Місцева компанія BioNTech спільно з американським концерном Pfizer розробила одну з найбільш ефективних вакцин проти коронавірусу. На думку противників ідеї адміністрації США, ключем до припинення пандемії є більш швидке виробництво і доступність вакцин.

Скасування патентів на вакцини проти коронавірусу також підтримується ВООЗ, але не всі в рівній мірі схвалюють цю ідею. Європейський Союз, Великобританія і Швейцарія з самого початку були явно противниками. Канцлер Ангела Меркель також категорично проти, вважаючи, що Китай може використовувати скасування патентів на вакцини, перейнявши знання і технології виробництва препаратів проти COVID-19.

«США не повинні читати нам лекції. США не експортували жодної вакцини за останні шість місяців. Це Європа виробляє для себе і для решти світу», – заявив в суботу прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо.

Джерела

Papież ostro na temat szczepionek. "Wirus indywidualizmu". 

Papież poparł zniesienie patentów na szczepionki przeciwko COVID-19. UE ceptyczna. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати