Сьогодні, 24 травня 2023 року, дисциплінарна палата КДКА Київської області ухвалила рішення притягнути Віктора Медведчука до дисциплінарної відповідальності та позбавити його права на зайняття адвокатською діяльністю.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Джерело: фейсбук-сторінка Романа Титикала
Дисциплінарна справа розглядалась за скаргою адвокатів Романа Титикала та Іллі Костіна. Медведчук та його представник на засідання не зʼявилися, хоча були повідомлені належним чином про розгляд справи, час та місце.
КДКА Київської області в складі членів дисциплінарної палати, за участі Голови КДКА Київської області Володимира Поліщука ухвалила:
"Притягнути адвоката Медведчука Віктора Володимировича (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 001 від 25.03.1994, видано Київською міською КДКА) до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п. 2,3 ч. 2 ст. 3 і 4 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а саме порушення присяги та правил адвокатської етики.
Застосувати до адвоката Медведчука Віктора Володимировича у зв'язку зі вчиненим дисциплінарним проступком дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням відомостей з Єдиного реєстру адвокатів України.
У зв'язку із застосуванням дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю припинити право Медведчука В.В. на зайняття адвокатською діяльністю з дня винесення цього рішення шляхом анулювання свідоцтва про права на зайняття адвокатською діяльністю № 001 від 25.03.1994, виданого Київською міською КДКА.
Копію цього рішення надіслати скаржникам, Медведчуку В.В., а також Раді адвокатів м. Києва та Раді адвокатів України Національної асоціації адвокатів України для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України".
"Юридична Газета" взяла коментар в одного зі скаржників у справі, партнера MORIS Романа Титикала:
— Яке значення цього рішення для адвокатури, професійної спільноти?
— Як на мене, в нас адвокатура (як і взагалі українське суспільство) мало такі певні перехідні елементи - з одного боку багато адвокатів працювало в певний період у Радянському Союзі. І Медведчук - фактично приклад такого радянського адвоката, який залишався й досі адвокатом, впливав на політику в державі, на адвокатуру, на моє переконання. На мою думку, це відхід від тієї радянщини, яка й досі існує. Ми говоримо про перейменування вулиць, знищення радянської символіки, але питання ж не в символіці, не у вулицях, а в питанні свідомості, сприйняття себе як українця, України як нації та сприйняття адвокатом себе як поборника як прав громадян, так і відповідно адвоката в певному середовищі, суспільстві. Тому, як на мене, це елемент, який не просто має якийсь опосередкований характер. Це дуже фундаментальна річ, яка, як на мене, є такою собі цеглинкою в розвитку адвокатури і юридичної спільноти як такої. Тобто нової, сучасної та європейської спільноти, побудованої на принципах європейського права, демократії, гласності, відкритості.
— Чи стане ця справа знаковою, наприклад, для подібних рішень щодо адвокатів-колаборантів чи зрадників?
— Ми працюємо над цим з Іллею Павловичем (адвокат Ілля Костін - ред.), який опублікував багато досліджень і з 2014 року ініціює притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів, які стали колаборантами, які співпрацюють, які стали суддями в так званій "днр" тощо. Є негативна тенденція, що по цих справах жодного адвоката не притягнули до відповідальності. Ми знайшли потерпілих, яких начебто захищали чи засуджували адвокати в "днр". Ці потерпілі в Україні подавали заяви про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, але ці рішення не відбулися, ніхто їх до відповідальності не притягнув. Тому, як на мене, це має стати першою цеглинкою в цьому процесі. Маю надію, що це відбудеться. Ми цього прагнемо.